اخبار اقتصادی

دفاع نماینده آمریکا از سلطه طلبی تجاری

نماینده تجاری آمریکا در اظهاراتی در سنای این کشور، اعلام نمود واشنگتن و پکن ممکن است در هفته های نهایی مذاکرات برای رسیدن به توافق و سرانجام دادن به اختلافات تجاری خود باشند.

5 تیر 1398

راهبرد جدید کوزوو برای مذاکرات، تنش با صربستان را عمیق تر کرد

بلگراد-خبرنگاران- مجلس کوزوو با تصویب راهبردی سیاسی در مذاکرات عادی سازی روابط بلگراد و پریشتینا ، تنش های موجود با صربستان را عمیق تر کرد.

3 تیر 1398

50 میلیارد تومان برای تکمیل فرودگاه قم اختصاص یافت

به گزارش خبرنگاران، احمد امیرآبادی فراهانی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر قم در سخنانی گفت: در بودجه سال 98 کشور چند کار مورد پیگیری نهاده شد و 3 هزار و 200 میلیارد تومان عوارض سوخت که سال های قبل به شهرداری ها داده نشده برای سال 98 این عوارض به...

2 تیر 1398

بیانیه رهبری؛ ستاره قطبی حرکت فناورانه کشور است

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به بیانیه رهبر با عنوان گام دوم انقلاب برای دهه پنجم پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این بیانیه راهبردی را ستاره قطبی حرکت کشور به ویژه در جهت حرکت فناورانه و نوآورانه دانست.

1 تیر 1398

دموکرات های آمریکا به دنبال ممانعت از اقدام ترامپ در ساخت دیوار مرزی

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم دارند با تصویق قطعنامه ای، فشارها علیه ترامپ به خاطر اعلام وضعیت فوق العاده در مرزهای جنوبی آمریکا با مکزیک را افزایش دهند.

30 خرداد 1398

جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد

دستورالعمل اجرایی تاسیس و اداره سراهای دانشجویی غیردولتی توسط صندوق رفاه دانشجویان تدوین و اعلام شد.

28 خرداد 1398

معافیت تجهیزات گردشگری از پرداخت عوارض باعث رونق صنعت گردشگری می گردد ، از مصوبه هیئت دولت راضی شدم

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: معافیت تجهیزات گردشگری از پرداخت عوارض به طور حتم باعث رونق گردشگری می گردد.

27 خرداد 1398

تابش: تا 10 روز آینده نقش دنیا تکمیل می گردد، سهم سپاهان از حق پخش 70 میلیون شده!

مدیرعامل سپاهان می گوید 70 میلیون تومان بایت حق پخش تلوزیونی این باشگاه به سپاهان پرداخت شده است.

23 خرداد 1398

توسعه کسب وکارهای روستایی در کاشان در دستور کار است

به گزارش خبرنگاران، عباسعلی قپانی پور بعد از ظهر آدینه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به سیاست دولت در تثبیت جمعیت روستایی گفت: یکی از سیاست های دولت در تثبیت جمعیت روستایی ایجاد واحدهای کارگاهی متناسب با ظرفیت روستا به جهت فرآوری محصولات کشاورزی است که...

20 خرداد 1398

نفت خام برای چهارمین بار در بورس انرژی عرضه می گردد

در 15 بهمن نفت خام سبک ایران برای چهارمین بار در بورس انرژی ایران عرضه می گردد. این بار هم خریداران می توانند کل مبلغ را ریالی پرداخت نمایند.

13 خرداد 1398

بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش کشاورزی گلستان مصوب شد

به گزارش خبرنگاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در نشست با مدیر کل جهاد کشاورزی گلستان که در دفتر مدیریت جهاد برگزار گردید، اظهار کرد: هدف از حضور در سازمان جهادکشاورزی استان گلستان به واسطه گستردگی کار آن، خدا قوت...

9 خرداد 1398

ارشاد و شهرداری همدان برای ساخت پردیس سینمایی پای کار بیایند

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا حاجی بابایی ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان همدان با درخواست از استانداری و فرمانداری برای تشکیل جلسات آموزشی ویژه مدیران و تبیین نحوه جذب بودجه از ستادهای کشور با استفاده از برنامه های کلان کشوری، گفت: در کنار اعتبارت...

5 خرداد 1398

قهرمان پور:مقابله با تحریم ها، مهم ترین چالش وزارت خارجه در سال 2019 خواهد بود

یک کارشناس مسائل بین الملل، گفت: مقابله با تحریم های آمریکا مهم ترین چالش وزارت امور خارجه در سال 2019 خواهد بود.

1 خرداد 1398

فعالیت رشته پومسه در خراسان شمالی اندک است

فاطمه شعبانی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه فعالیت در رشته پومسه کمرنگ است، اظهار کرد: مربیان کمتری در این رشته فعالیت می نماید و همین امر سبب شده تعداد محدودی از تکواندو کاران در پومسه به فعالیت بپردازند.

30 اردیبهشت 1398

بانک هادر وصول مطالبات، بر اصل سرمایه واحدهای تولیدی متمرکز نشوند

بعد گزارش خبرنگاران، علیرضا آشناگر بعدازظهر پنج شنبه در دیدار با مسئولان ادارات اقتصادی و مدیران بانک ها و مؤسسات بیمه استان سمنان به میزبانی استانداری، ضمن بیان اینکه در شرایط تحریم باید کوشش کرد نارضایتی مردم بیشتر و گسترده تر نشود، تأکید کرد: توجه...

24 اردیبهشت 1398

اعتبار مورد احتیاج برای تسویه پاداش خاتمه خدمت بازنشستگان 97

وزیر آموزش و پرورش از رشد 26 درصدی بودجه آموزش و پرورش در سال آتی اطلاع داد و گفت: برآورد ما این است که برای پرداخت پاداش انتها خدمت بازنشستگان سال 97 احتیاج به اعتبار 4500 میلیارد تومانی داریم.

21 اردیبهشت 1398

ابتکار: بیکاری دختران فارغ التحصیل 3 برابر بیشتر از مردان است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه جمعیت دختران فارغ التحصیل رو به افزایش است، گفت: حدود دو تا سه برابر مردان، بیکاری در بین دختران فارغ التحصیل وجود دارد.

20 اردیبهشت 1398

رئیس سازمان میراث فرهنگی در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان تاکید نمود: توسعه گردشگری، رونق صنایع دستی و حفاظت از میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهتمام این سازمان بر توسعه گردشگری، رونق صنایع دستی و حفاظت از میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان بر معرفی توانمندی های این استان در هر سه حوزه یاد شده تاکید نمود.

20 اردیبهشت 1398

امید در مجموعه شهری زنجان باید تقویت گردد

به گزارش خبرنگاران، مسیح الله معصومی شامگاه پنجشنبه در نشست تخصصی شهرداران با حضور معاون وزیر کشور، اضافه نمود: شهرداری ها به عنوان عمومی ترین بخش دستگاه خدمات دهنده، گسترده ترین خدمات را انجام می دهند.

14 اردیبهشت 1398

خبرنگاران گزارش می دهد؛ سرنوشت مبهم رتبه بندی معلمان، مسیر گمشده اجرای طرح به مقصد می رسد؟

اهتمام برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان درحالی مطرح می گردد که هنوز نقاط تیره و کوری در فرآیند اجرا مشهود است.

12 اردیبهشت 1398
تعداد: (38)