تمهیدات دولت برای جلوگیری از مهاجرت تیم های استارت آپی

به گزارش وبلاگ افرا، حامد منکرسی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به آمارهایی که اخیرا درباره مهاجرت استارت اپها مطرح شده بود اظهار کرد: مهاجرت استارت آپ ها، موضوع جدیدی نیست و این چالش انسانی سال هاست که در حوزه استارت آپ ها وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد و حالا به عنوان یک مسئله مهم در دستور کار دولت سیزدهم هم قرار گرفته است.

تمهیدات دولت برای جلوگیری از مهاجرت تیم های استارت آپی

وی اضافه نمود: می توان گفت یکی از اهداف تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال نیز تقویت نیروی انسانی و نگهداشت این نیروها برای کسب و کارها بوده است.

منکرسی ادامه داد: نه تنها در بخش خصوصی بلکه در بخشی دولتی نیز در این حوزه مشکلاتی وجود دارد، مثلاً در بخش ناظر به امنیت هنوز مشکلاتی در تأمین دستمزد نیروهای متخصص وجود دارد.

معاون سیاست گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های متعدد اجرا شده در حوزه های مختلف کسب و کار اعلام کرد: برنامه ریزی های متعددی در حوزه های مختلف از جمله شبکه های اجتماعی، تجارت های الکترونیک و نوآوری های نو با هدف تقویت حوزه آموزش و نگهداشت نیروهای متخصص اجرا شده است.

وی اضافه نمود: اجرای این برنامه ها مستلزم همکاری با سایر دستگاه هاست؛ مثلاً در حوزه آموزش با وزارت علوم، در حوزه ساماندهی این نیروها با وزارت کار هماهنگی هایی اجرا شده است.

منکرسی گفت: تسهیلاتی هم به منظور فراوری اشتغال برای این شرکت ها و استارت آپ ها در نظر گرفته شده است؛ تبصره 18 قانون بودجه 1400 نیز منابع خوبی برای این موضوع اختصاص داد که در سطح استان ها این منابع توزیع و با استقبال خوبی هم انجام شد. امیدواریم که تا سال آینده شاهد ثمرات خوب این اتفاقات و اقدامات باشیم.

به گزارش وبلاگ افرا، چندی است که گزارش هایی درباره افزایش مهاجرت استارت آپ ها به خارج از کشور منتشر می گردد که در آن ها به نبود امکانات لازم برای فعالیت تیم های استارت آپی اشاره شده است. حالا تیم مالی و معاونت فناوری ریاست جمهوری در پی این است که با ارائه تمهیداتی مانع از این اتفاق شده و انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت و نگهداشت استارت آپ ها ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تمهیدات دولت برای جلوگیری از مهاجرت تیم های استارت آپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات دولت برای جلوگیری از مهاجرت تیم های استارت آپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید