علم و تکنولوژی

روماتیسم؛ علائم، دلایل، داروها، رژیم غذایی و درمان های خانگی

آرتریت روماتوئید (RA) یا روماتیسم، یک بیماری خودایمنی و بعلاوه یک بیماری سیستمیک است. بیماری سیستمیک به این معنی است که می تواند کل بدن را تحت تأثیر قرار دهد. روماتیسم زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بافت های سالم بدن را با مهاجمان خارجی اشتباه می گیرد.

2 بهمن 1400

مجلس نمی تواند به حذف ارز 4200 تومانی رای دهد

تهران (پانا) - عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید حذف ارز 4200 تومانی تبعات تورمی سنگین دارد و در شرایطی که بخش عمده مردم شرایط درآمدی نامناسب دارند، اجرای این طرح می تواند فشار بر مردم را بیشتر کند. حذف ارز ترجیحی در کمیسیون های مختلف مجلس آنالیز و چکش کاری...

29 دی 1400

نوری با مسائل تعلیم و تربیت و چالش های آن آشناست

تهران (پانا) - معاون پارلمانی رئیس جمهوری یوسف نوری را عضوی از خانواده آموزش و پرورش معرفی کرد و گفت گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش با حوزه های مختلف تعلیم و تربیت و مسائل آن چون کسری بودجه و طرح رتبه بندی معلمان آشنایی کافی دارد.

23 دی 1400

اخراج و استخدام برای فرهنگ سازی

Guy Raz : برایان اسکودامور پنج سال پس از بنیان گذاری کسب وکار خود (1-800-GOT-JUNK) در جابه جایی اشیای بنجل به اهمیت فرهنگ سازمانی پی برد.

20 دی 1400

پخش مستند چه خوب شد به جهان آمدید از شبکه 4

خبرگزاری خبرنگاران- زندگی حرفه ای استاد فتح الله مجتبایی از قاب حکایت دل شبکه چهار سیما، دوشنبه 15 آذر پخش خواهد شد.

19 دی 1400

عادات عیدانه ای که به پوست آسیب می رساند

هفته نامه سلامت - دکتر محمدرضا قاسمی*: فرصتی که قطعا می تواند مجالی برای دوری از مشغله های روزمره، صرف وقت بیشتر همراه عزیزان، سفر و... باشد نوروز است، اما گاهی میان همه این خوبی ها توجه به سلامت قدری کمرنگ می گردد و پس از آن باید به فکر برطرف آنها بود. سلامت...

6 دی 1400

نظام دیوانی کشور باید اصلاح گردد

تهران (پانا) - پانزدهمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، چهارشنبه 12 آبان ساعت 22 با اجرای عطاالله بیگدلی روی آنتن این شبکه رفت.

13 آذر 1400

اتوبوس های برقی تولید داخل به زودی راهی خیابان ها می شوند

در ادامه پیشرفت های فناورانه سال­ های اخیر حوزه حمل­ و نقل، از نخستین اتوبوس برقی رونمایی شد و حالا قرار است 200 دستگاه از این اتوبوس ­­ها به تولید انبوه برسند.

8 آذر 1400

باتلاق ها نگهبان خطوط ساحلی در برابر آب و هوای نامساعد

خبرنگاران/خراسان رضوی محققان دریافتند که باتلاق ها می تواند از خطوط ساحلی در برابر هوای نامساعد محافظت کند.

3 آذر 1400

بی توجهی مسئولان به استعداد یابی در سیستم آموزشی کشور

یک مشاور گفت: مسئولان آموزش و پرورش توجهی به استعدادیابی در سیستم آموزشی کشور ندارند.

18 آبان 1400

یازدهمین فراخوان انتخاب رساله های برتر دکتری در زمینه پیشرفت اسلامی، ایرانی

یازدهمین فراخوان انتخاب رساله های برتر دکتری در زمینه پیشرفت اسلامی-ایرانی منتشر شد.

23 مهر 1400

درمیشیان؛ کارگردانی ناآرام

رضا درمیشیان از دسته کارگردانانی است که تقریبا هر فیلمی که تا کنون ساخته بدون جنجال مجوز اکران نگرفته است. کارگردانی به نسبت جوان که بسیاری او را دوست می دارند و در مقابل منتقدانی دارد که او کارگردانی شعار زده می دانند.

17 مهر 1400

بـهـتـریـن برخـورد با ویـارهـای بارداری

ویار و بارداری جدایی ناپذیرند؛ آلوچه و لواشک، کیک شکلاتی، بستنی، هندوانه، گوشت و پنیر فراوان همگی برای مادر باردار حکم خانه شکلاتی برای هانسل و گرتل را دارند! در این دوران ممکن است خوراکی هایی را هوس کنید که پیش از بارداری طرفشان هم نمی رفتید... ...

13 مهر 1400

10 ناشناخته جهان؛ اکتشافات علمی ترسناک که از آن خبر ندارید!

علاقه مندان به دنیای علم، همواره در پی اکتشافات تازه و دستاوردهای تازه ای هستند که فهم ما را نسبت به محیط اطراف خود وارد مرحله تازه ای کند.

10 مهر 1400

توسعه علوم انسانی پیشران سیاست دانشگاه فردوسی مشهد است

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تولید محتوا، فناوری و دانش فنی و کاربست دانش و تجاری سازی سه استراتژی مهمی است که برای آن ها سیاستگذاری های دقیق و کاربردی در حوزه پژوهش این دانشگاه اجرا شده است.

2 مهر 1400

برگزاری آزمون EPT زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

آزمون EPT زبان انگلیسی ویژه دانشجویان دکتری تخصصی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار گردید.

31 شهریور 1400

پیشرفت موشکی کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را غافلگیر کرد

پیشرفت های موشکی کره شمالی به مقدار ای بوده است که منابع مطلع اعلام کردند که کره جنوبی و ایالات متحده نتوانستند اطلاعات دقیقی از جدیدترین آزمایش موشک کروز پیونگ یانگ به دست آورند.

29 شهریور 1400

پلتفرم های چینی شفافیت فضای سایبری را در دستور کار قرار می دهند

پلتفرم های اجتماعی چین پیمانی امضا نموده اند تا شفافیت فضای سایبری را حفظ نمایند و در این راه خود اقداماتی انجام خواهند داد.

24 شهریور 1400

چگونه به یک نوجوان افسرده یاری کنیم؟ (9 باید و نباید مهم)

افسردگی در نوجوانان یکی از مسائل رایج است. به علت شرایط خاص دروان نوجوانی، گاهی رفتار کردن با نوجوانان افسرده سخت می گردد. اگر فرزند نوجوانی دارید که نمی دانید چطور باید برای حل مشکل افسردگی او کوشش کنید، این مطلب بایدها و نبایدهای رفتار با نوجوانان...

22 شهریور 1400

چین از اعتیاد بچه ها به گوشی های هوشمند جلوگیری کرد

رئیس جمهور چین برای جلوگیری از اعتیاد افراد، آن ها را ملزم نموده تا در روز های تعطیل فقط 1 ساعت از گوشی استفاده نمایند.

11 شهریور 1400
تعداد: (214)