ساعت هوشمند مخصوص گاوها ، عکس

به گزارش وبلاگ افرا، ایسنا نوشت: پژوهشگران چین، نوعی ساعت هوشمند ابداع کرده اند که می تواند سلامتی گاوها را مورد بررسی قرار دهد.

ساعت هوشمند مخصوص گاوها ، عکس

طیف گسترده ای از فناوری های پوشیدنی عجیب و شگفت انگیز، از شلوارهای ارتعاشی یوگا گرفته تا خالکوبی های هوشمند موقت، سرفصل اخبار را در سال های اخیر به خود اختصاص داده اند. اکنون، یک پژوهش نو ادعا کرده است که گاوها نیز می توانند از فناوری های پوشیدنی در مزارع آینده استفاده کنند.

پژوهگران دانشگاه جیائوتونگ جنوب غربی (Southwest Jiaotong University)، ساعت هوشمندی ساخته اند که می توان از آن برای نظارت بر سلامت، باروری و محل سکونت گاوها استفاده کرد.

زوتائو ژانگ (Zutao Zhang)، از پژوهشگران این پروژه گفت: نظارت بر اطلاعات محیطی و بهداشتی گاو می تواند به پیشگیری از بیماری ها و بهبود کارآیی در پرورش و مدیریت مراتع کمک کند.

در این پژوهش، پژوهشگران تصمیم گرفتند یک دستگاه پوشیدنی را توسعه دهند که می توان از آن برای جمع آوری اطلاعات حیاتی در مورد گاوها استفاده کرد. ژانگ توضیح داد: این اطلاعات می توانند شامل غلظت اکسیژن، دما و رطوبت هوا، مقدار فعالیت، چرخه های تولید مثل، بیماری و تولید شیر باشند.

دستگاه های هوشمند در اطراف گردن و مچ پای گاوها قرار می گیرند. آنها حاوی یک مکانیسم منحصربه فرد تقویت حرکت هستند که از چند آهن ربا و یک آونگ برای تقویت حرکات کوچک گاوها استفاده می کند.

انرژی جنبشی حاصل از حرکات گاو پس از جذب شدن، در یک باتری لیتیومی ذخیره می شود و برای تامین انرژی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معناست که دستگاه برخلاف یک ساعت هوشمند سنتی نیازی به شارژ ندارد. یاجیا پان (Yajia Pan)، از پژوهشگران این پروژه گفت: مقدار زیادی از انرژی جنبشی وجود دارد که آن را می توان در حرکات روزانه گاو، از جمله راه رفتن، دویدن و حتی حرکت گردن برداشت کرد.

پژوهشگران برای بررسی این دستگاه، آن را روی شرکت کنندگان انسان آزمایش کردند. آزمایش ها نشان داد که حتی یک حرکت سبک نیز برای مقدار گیری دما با دستگاه کافی است.

پژوهشگران می گویند که این دستگاه هوشمند علاوه بر گاوها می تواند کاربردهای گسترده ای نیز در انسان ها داشته باشد. این کاربردها شامل نظارت بر ورزش، مراقبت های بهداشتی، خانه های هوشمند و شبکه های حسگر بی سیم هستند.

ژانگ گفت: انرژی جنبشی در همه جای محیط وجود دارد. تاب خوردن برگ ها در باد، حرکت انسان ها و حیوانات، حرکت امواج و چرخش زمین، همگی حاوی انرژی جنبشی زیادی هستند. ما نباید اجازه بدهیم که این انرژی هدر برود.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "ساعت هوشمند مخصوص گاوها ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت هوشمند مخصوص گاوها ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید