خودرو

جوان ترین فردی که با دوچرخه جهان را دور زد

پسر 18 ساله انگلیسی توانست با کامل کردن سفر دور جهان خود با دوچرخه به عنوان جوان ترین انسان در گردش دور جهان انتخاب گردد.

5 تیر 1398

بالا بردن مبلغ جریمه ها می تواند بر کاهش ترافیک تاثیر بگذارد

به گزارش خبرنگاران، یکی از فیلم های خاطره انگیز هر دهه شصتی، فیلم سینمایی خواهران غریب است. خواهران غریبی که در آن افسانه بایگان، سوپراستار محبوب آن موقع، کنار هنرمند فقید، خسرو شکیبایی ایفای نقش کرد و سکانس هایی ماندگار را در سینمای ایران رقم زد. افسانه...

28 خرداد 1398

سازمان لیگ مانع بازی ترابی نمی گردد

پرسپولیس در شرایطی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف پدیده می رود که اعتراض حریف مشهدی به صدور مجوز بازی مهدی ترابی، حضور این بازیکن را با تردیدهایی همراه نموده بود.

24 خرداد 1398

ساخت دانشگاه بر روی کوه با مدیریت ریسک، تجربه ای جهانی است، ضرورت اعمال مدیریت در شرایط عادی

رییس دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه ما مدیریت عادی نداریم و باید در شرایط عادی، مدیریت ریسک صورت گیرد، گفت: در جهان تجربه ساخت دانشگاه بر روی کوه وجود دارد، ولی قوانین مدیریت ریسک...

25 اردیبهشت 1398

میزان آلایندگی، ملاک تردد خودروها در سطح شهر باشد

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به پیشنهاد شهرداری تهران برای حذف طرح و زوج و فرد گفت: طرح و زوج فرد نتوانست تاثیری روی کاهش آلودگی هوای تهران داشته باشد از این رو تردد خودروها در سطح شهر باید بر اساس میزان آلایندگی باشد نه صرفا پلاک خودرو.

19 اردیبهشت 1398

ساخت باتری از اسفنج پلیمری سه بعدی

ایسنا نوشت: دانشمندان موفق به ساخت نسل بعدی باتری های فلزی شدند که نسبت به نمونه های تاکنون ساخته شده دو برابر طولانی تر عمر می نماید و سریع تر شارژ می گردد.

17 فروردین 1398

جاده چالوس یک طرفه شد

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس گفت: به علت شروع تعطیلات و ورود مسافران به مازندران، از ساعت 13 مسیر جاده چالوس از سمت کرج یک طرفه شد.

4 فروردین 1398

لوکس ترین خودروی اینفینیتی

اینفینیتی QX80 لیمیتد، مقام گران قیمت ترین مدل تاریخ اینفینیتی را از آن خود کرد.

28 اسفند 1397

واژگونی پراید 5 کشته و زخمی برجای گذاشت

فرمانده انتظامی اردستان از واژگونی یک دستگاه پراید در محور اردستان-مهاباد با پنج کشته و زخمی اطلاع داد.

11 دی 1397