مقالات گردشگری

قوچ سنگی صفوی در فهرست آثار ملی ثبت شد

مسئول امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی زنجان گفت: قوچ سنگی دوره صفوی که از روستای سعید آباد ایجرود کشف شده بود در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

30 شهریور 1398

اکثر رستوران های بین راهی شرق تبریز مجوز ندارند

وجود تعداد کثیری از سفره خانه سنتی که غالب آن ها مجوز فعالیت ندارند، در محور آزادراه تبریز - بستان آباد و نبود نظارت بر نحوه فعالیت آن ها موجب نارضایتی مردم و بروز بعضی رفتارهای ناهنجار شده که نظارت دقیق و مستمر بر فعالیت این رستوران ها از سوی نهادهای...

30 شهریور 1398

دوره آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی برگزار گردید

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: دوره آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان دماوند برگزار گردید.

29 شهریور 1398

حضور مونسان در دارالخلافه

دومین برنامه تهران گردی رئیس سازمان میراث فرهنگی روز گذشته 30 تیر با حضور در کافه کتاب دارالخلافه، سفره خانه سنتی وکیل التجار، موزه عبرت و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران انجام شد.

28 شهریور 1398

9مورد از مکان های گردشگری ارمنستان

مکان های گردشگری ارمنستانمکان های گردشگری ارمنستان از اهداف توریست و گردشگران برای ورود به این کشور می باشند. میدان جمهوری را می توان یکی از مکان های توریستی این کشور برشمرد. خنزورسک که یک روستای توریستی نیز شناخته می گردد از جاذبه های بی نظیری برخوردار...

28 شهریور 1398

جشن های نوروزگاهی در سراسر اردبیل برگزار خواهد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: جشن های نوروزگاهی در سراسر استان اردبیل همزمان با فرارسیدن عید نوروز برگزار خواهد شد.

27 شهریور 1398

همه موظف به پاسداری از میراث فرهنگی هستند

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: همه ما موظف به پاسداری از میراث فرهنگی و بناهای تاریخی در سطح استان اردبیل هستیم.

26 شهریور 1398

ایرانی ها بدون ویزا به روسیه می روند

سفیر روسیه در تهران گفت: براساس توافق دوجانبه بین روسای جمهوری ایران و روسیه در آینده نزدیک ویزا سفر گردشگران ایرانی به روسیه لغو می گردد.

26 شهریور 1398

واحدهای اقامتی اردبیل مورد بازدید قرار گرفت

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از نظارت و بازرسی واحدهای اقامتی شهرستان اردبیل خبر داد.

25 شهریور 1398

قیمت اتاق رو به کعبه در مراسم حج سال جاری شگفتی ساز شد

براساس آخرین اخبار بدست آمده، در مراسم حج سال جاری قیمت اتاق رو به کعبه برابر با 300 میلیون بود. برای آشنایی با وضعیت هتل های مکه در ایام حج با ما همراه شوید تا بدانید قیمت اتاق در لوکس ترین هتل چگونه بوده است.

25 شهریور 1398

هتل 5 ستاره نیر تا 1400 به اتمام می رسد

استاندار اردبیل در جریان بازدید از عملیات احداث هتل 5 ستاره شهرستان نیر گفت: این هتل تا سرانجام 1400 به اتمام خواهد رسید.

24 شهریور 1398

تکمیل ظرفیت اماکن اقامتی استان قم در شب سال تحویل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از تکمیل ظرفیت اقامتگاه های رسمی و مجاز استان در شب سال تحویل اطلاع داد.

24 شهریور 1398

آنالیز دقیق هزینه های سفر به استانبول

هزینه های سفر به استانبولسفر به استانبول امروزه بیش از پیش رواج پیدا نموده و به همین باید قبل از سفر با هزینه های سفر به استانبول آشنایی داشته باشید تا توانایی برطرف نیازهای خود در این شهر را داشته باشید. استانبول مملو از جاذبه های گردشگری است که شما...

23 شهریور 1398

نوروزگاه اقوام ایرانی در شبی با موزه ملی ایران برگزار گردید

نوروزگاه اقوام ایرانی، شامگاه چهارشنبه 7 فروردین 98، در حاشیه مراسم شبی با موزه در جلوخان موزه ملی ایران برگزار گردید.

23 شهریور 1398

سرباز هخامنشی از خراسان رضوی راهی سیستان و بلوچستان شد

نقش برجسته سرباز هخامنشی پس از 30 روز نمایش در موزه بزرگ خراسان به موزه منطقه ای زاهدان منتقل شد.

23 شهریور 1398

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در مجموعه سعدآباد برگزار می گردد

نمایشگاه گروهی نقاشی پشت شیشه با عنوان جلوه خیال در روزهای 10 تا 15 آذر ماه 1397 در گالری ملی صنایع دستی واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.

22 شهریور 1398

نوآوری و فناوری های جدید صنعت گردشگری در خرمشهر آموزش داده شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر گفت: از سری دورههای ارتقای نیروی انسانی مرتبط با گردشگر که در سطح خوزستان درحال برگزاری است، کارگاهی با موضوع نوآوری و فناوری های جدید در صنعت گردشگری در خرمشهر تشکیل شد.

22 شهریور 1398

گزارش، توافق ترکیه و آمریکا درباره شمال سوریه؛ سرنوشت منبج تکرار می شود؟

در حالیکه مقامات و رسانه های ترکیه از توافق با آمریکا درباره حمله به شمال سوریه و ایجاد منطقه امن سخن می گویند، ابهامات زیادی پیرامون این توافق وجود دارد که عملیاتی شدن آن را با چالش روبرو می کند.

18 شهریور 1398

مسابقه بهترین عکس سیاه و سفید از کودک ، تصاویر

مسابقه عکس سیاه و سفید کودک یک مسابقه بین المللی است که بهترین عکسهای کودک (سیاه و سفید) را از سراسر دنیا به نمایش می گذارد.

16 شهریور 1398

نکات بهداشتی برای سفر به هند

نکات بهداشتی سفر به هندسرزمین هند آب و هوای بسیار متنوعی را در مناطق مختلف خود دارد. تنوع جغرافیایی زیادی در هند وجود دارد، بنابراین در مناطق مختلف گرما، سرما و ارتفاع ممکن است باعث مسائل بهداشتی گردد. اگر در طول تعطیلات خود قصد سفر به هند و بمبئی را دارید...

14 شهریور 1398
تعداد: (73)