جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد

به گزارش وبلاگ افرا، دستورالعمل اجرایی تاسیس و اداره سراهای دانشجویی غیردولتی توسط صندوق رفاه دانشجویان تدوین و اعلام شد.

جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد

به گزارش ایرنا، این دستورالعمل بر اساس ضرورت بازنگری و آنالیز مجدد جوانب به منظور برطرف مسائل احتمالی و کاستی ها، تدوین و به دانشگاه ها ارسال شد.

تا زمان جمع بندی نظرات دانشگاه ها در خصوص دستورالعمل جدید، دستورالعمل پیشین که تیرماه 94 تصویب و ابلاغ شد همچنان لازم الاجرا است.

بر اساس بخش هایی از دستورالعمل سال 94، قدمت ساختمان سراهای دانشجویی غیردولتی از تاریخ صدور پروانه ساخت نباید بیشتر از 18 سال باشد و برای ساختمان های بیش از 18 سال ارائه تاییدیه کارشناسی رسمی دادگستری یا نظام مهندسی، الزامی است.

در صورت استیجاری بودن خوابگاه، میزان ودیعه دریافتی از مجموع دانشجویان ساکن در خوابگاه نباید بیش از میزان ودیعه ای باشد که خوابگاه دار به مالک پرداخت نموده است.

خوابگاه دار مکلف است نرخ اجاره بهای مصوب و تمام قوانین و مقررات را در معرض دید دانشجویان قرار دهد و یک نسخه از نرخ نامه مصوب و قوانین را به امضا و تایید دانشجو برساند.

بر اساس این بخشنامه، سکونت افراد غیردانشجو در ایام تقویم اسکان در محیط خوابگاه ممنوع است.

در صورت احتیاج به ورود ناجا به داخل خوابگاه، خوابگاه دار موظف است با هماهنگی معاونت دانشجویی یا مدیر حراست دانشگاه با ناجا همکاری کند.

یادآور می گردد، طبق اعلام ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اکنون 320 خوابگاه غیردولتی با مجوز این صندوق در کشور فعال است و دانشجویان در آنها اسکان دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید