باید همکاری با ایرلاین های خارجی افزایش داده شود

به گزارش وبلاگ افرا، ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، باید همکاری با ایرلاین های خارجی افزایش داده شود.

باید همکاری با ایرلاین های خارجی افزایش داده شود

سید عزت الله ضرغامی روز چهارشنبه 4 بهمن 1402 در مراسم بزرگداشت روز دنیای آموزش که با حضور مدیران و جمعی از کارشناسان و مدرسان آموزشی حوزه گردشگری از استانهای مختلف در محل سالن آمفی تئاتر این وزارتخانه برگزار گشت، گفت: تشکل های گردشگری باید همگرا و به یکدیگر نزدیک شوند و در موضوعات مختلف به زبان مشترک برسند. مسائل باید با برگزاری جلسات کارشناسی حل شود. شبکه میراث نیز به همین منظور راه اندازی شده است و هیچ خط قرمزی در هیچ کدام از سه حوزه نداریم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرح داد: با توجه به فرابخشی بودن گردشگری و نیاز به هماهنگی 27 دستگاه اگر در مطالبات با یکدیگر همگرا نشویم نمی توانیم دیگر بخش ها را نیز با خود همراه کنیم.

وی پایه رقابت سازمان ها را آموزش و یادگیری بیان نمود و اضافه کرد: یکی از مهمترین کارهای مدیریتی نظارت است که البته پایه نظارت را آموزش است، یادگیری برای سازمانها ضرورت است و رمز موفقیت آنها در یاد گیرندگی و آموزش است.

ضرغامی با بیان اینکه در کشور تراکم قانون داریم اما در مرحله اجرا و عمل دارای عقب ماندگی هستیم، بر تدوین رویه ها و آموزش تاکید کرد و ادامه داد: کشورهای پیشرفته رویه نویس و روش نویس هستند و ما در این حوزه ها ضعف داریم.

وی به چالش مربوط به کمبود ناوگان هوایی اشاره و همکاری با ایرلاین های خارجی را به منظور تقویت خطوط و ناوگان هوایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: لغو ویزا ایران با کشورهای خارجی در مراحل پایانی برای اجرا قرار گرفته است، راه ارتباط و نزدیک شدن مردم دنیا و تعامل فرهنگی تقویت گردشگری است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه به نقش روایتگری و آموزش اشاره کرد و ادامه داد: اگر نتوانیم تمدن را در حوزه ارتباطات به زبان امروز برای نسل جوان تعریف کنیم به معنای از دست رفتن و به زیر خاک رفتن دوباره این آثار است.

ضرغامی به احصای ظرفیت آموزش گردشگری کشور و اتصال آنها به اجرا اشاره کرد و اضافه کرد: بودجه بیشتری نیز به حوزه آموزش اختصاص خواهیم داد که از ظرفیت های آموزش در حیطه گردشگری نهایت استفاده شود.

وزیر میراث فرهنگی با تبریک میلاد امیرالمومنین علی (ع) و روز پدر گفت: پدری کردن گمشده امروز جامعه است، ما در برهوت اخلاق پدری هستیم و یکی از مسائل ما همین است. کوچکترها می خواهند پدری کنند که صلاحیت ندارند و آنها هم که باید پدری نمی کنند، اگر این خصوصیت در جامعه ما برقرار شود بسکمک از مسائل حل می شود. پدری کردن به معنای محبت، گذشت، فرصت جبران خطا و فرصت بازگشت است.

ابوطالب قاسمی، سرپرست دفتر مطالعات و آموزش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مراسم در سخنانی با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه گردشگری گفت: اهمیت دوره آموزشی و نقش آن در رونق گردشگری برکسی پوشیده نیست. بدون آموزش نمیتوان به آینده و نیز به پیشرفت در حوزه گردشگری امیدوار بود.

وی اضافه کرد: منابع انسانی و آموزش افراد در کنار سایر حوزه های گردشگری می تواند به رونق هر چه بهتر این صنعت کمک کند. در حقیقت نیروی انسانی آموزش دیده و دارای اهمیت بخشی از دارایی ها و سرمایه های یک موسسه به شمار میرود.

قاسمی گفت: به طور حتم آموزش باید تداوم داشته باشد و معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی در این باره برنامه های مختلفی را دارد. صنعت گردشگری نیازمند آموزش است و در این باره مدرسان آموزش نقش مهمی در پویا نگه داشتن این صنعت دارند.

در این نشست تخصصی، ابوالقاسم ساسان مدرس پیشکسوت، رئیس روحانی کننده موسسه مرحوم نصیریان، علی چراغی مدرس گردشگری، کریمی مدیر عامل موسسه تچر پاد پارس، باصولی رئیس دانشگاه علم و فرهنگ، نیما آذری رئیس انجمن موسسات آموزش گردشگری، خردپور مدیر عامل موسسه ساویس کارنو، نوری نشاط مدرس گردشگری، سامان کیوانی دبیر اتحادیه انجمن های دانشجویی گردشگری، صالحی از کانون گردشگری کشور، ساره اکبری مدیر عامل هلدینگ گردشگری آبادگران خراسان و...در پنل های تخصصی سخنرانی کردند.

منبع: همگردی

به "باید همکاری با ایرلاین های خارجی افزایش داده شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید همکاری با ایرلاین های خارجی افزایش داده شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید