40 محصول دانش بنیان در حوزه فرآوری آبزیان فراوری شد

به گزارش وبلاگ افرا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امروزه آبزیان یکی از اصلی ترین مواد غذایی برای جمعیت یک میلیاردی در 58 کشور جهان محسوب می شوند بر همین اساس استفاده از منابع آبی اهمیت فراوانی برای گردش چرخ های مالی، اشتغال زایی و کارآفرینی دارد.

40 محصول دانش بنیان در حوزه فرآوری آبزیان فراوری شد

رشد روز افزون جمعیت موجب شده تا کارشناسان مسائل غذا و تغذیه همیشه در جستجوی یافتن منابع نو و تازه ای از مواد غذایی باشند. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که آینده تأمین مواد پروتئینی مورد احتیاج بشر، به دریاها و محیط های آبی وابسته است.

محققان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به 32 فناوری در بخش شیلات دست یافته اند که از این 32 فناوری در بخش شیلات، حدود 40 محصول دانش بنیان فقط در حوزه فرآوری آبزیان به دست آمده است.

سالانه حدود 60 هزار جفت مولد میگو وارد کشور می گردد، در این راستا موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور دانش فراوری و تکثیر لارو و بچه ماهی سی باس را کسب نموده و بر اساس این دانش، توانسته ایم 13 هزار جفت میگوی spf فراوری و 20 درصد احتیاج کشور را تأمین کنیم.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صنعت شیلات را حوزه ای بکر برای ورود فناوری و نوآوری دانسته است. صنعت شیلات در حال حاضر احتیاج به بهره گیری از فناوری و نوآوری دارد تا توسعه اتفاق بیفتد، البته تا به امروز شرکت های دانش بنیان و خلاق محصولات خوبی در این حوزه توانسته اند فراوری نمایند.

در تمام بخش های شیلات احتیاج به دانش روز دنیا احساس می گردد و بسیاری از مسائل موجود در راه صنعت شیلات بدون ارتباط با شرکت های دانش بنیان، خلاق و صاحب نظران رفع نخواهد شد. به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در این حوزه حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "40 محصول دانش بنیان در حوزه فرآوری آبزیان فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 محصول دانش بنیان در حوزه فرآوری آبزیان فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید