گوگل بعضی فعالیت های هوآوی را محدود کرد

به گزارش وبلاگ افرا، تهران - خبرنگاران - شرکت گوگل پس از اقدام دولت آمریکا علیه شرکت فناوری هوآوی چین، بعضی همکاری های خود با این شرکت را متوقف کرد.

گوگل بعضی فعالیت های هوآوی را محدود کرد

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد که شرکت گوگل آن دسته از همکاری ها با شرکت فناوری هوآوی چین را که مستلزم انتقال سخت افزار، نرم افزار یا سرویس های فنی باشد، متوقف نموده است.

به نوشته تارنمای رسمی رویترز، خدماتی که به صورت عمومی به وسیله پروانه های متن باز در اختیار کاربران قرار می گیرد از این اقدام گوگل مستثنی هستند.

این اقدام به این معناست است که نسخه های جدید گوشی های هوشمند هوآوی که بر روی سیستم عامل اندروید اجرا می شوند، دسترسی به سرویس های محبوب گوگل همچون گوگل پلی استور، جی میل و یوتیوب را از دست می دهند.

اما به گفته یک سخنگوی شرکت گوگل ، کسانی که در حال حاضر دارای گوشی های هوشمند هوآوی هستند همچنان امکان استفاده از این سرویس ها را خواهند داشت.

منبع مطلع همچنین به رویترز گفت: هوآوی قادر به استفاده از نسخه عمومی اندروید خواهد بود اما دیگر به نرم افزارهای کاربردی و سرویس های اختصاصی گوگل دسترسی نخواهد داشت.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته هوآوی را به فهرست سیاه خود اضافه کرد و بلافاصله پس از آن محدودیت هایی را علیه این شرکت اعمال کرد که همکاری با شرکت های آمریکایی را برای آن بسیار سخت می نماید.

اما وزارت بازرگانی آمریکا روز آدینه گفت که در حال آنالیز لغو بعضی محدودیت ها علیه این شرکت چینی است تا از اخلال در عملیات و تجهیزات کنونی شبکه در ایالات متحده جلوگیری کند.

کارشناسان فناوری تراشه توانایی شرکت هوآوی برای ادامه فعالیت خود با وجود محدودیت های اعمال شده از سوی آمریکا را زیر سئوال برده اند.

رویترز با تاکید بر اینکه هنوز گستره تاثیر اقدام اخیر آمریکا علیه هوآوی به صورت کامل تعیین نیست، به نقل از منبع مطلع اضافه کرد که شرکت گوگل در حال آنالیز سرویس های متاثر از این اقدام است.

چین و آمریکا با وجود آنکه به دنبال رسیدن به توافقی پیرامون تجارت هستند، درگیر جنگی تعرفه ای و مالی علیه یکدیگر شده اند که به گفته کارشناسان بازارهای جهانی را نیز متاثر نموده است.

شبد**9416**1379

منبع: ایرنا

به "گوگل بعضی فعالیت های هوآوی را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل بعضی فعالیت های هوآوی را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید