گربه ها نام خود را می دانند

به گزارش وبلاگ افرا، مطالعه اخیر پژوهشگران ژاپنی نشان می دهد گربه ها نام خود را می دانند اما دوست ندارند انسان ها از این کار آنها آگاه شوند و بنابراین هنگامی که انسان ها آنها را صدا می زنند آنها با بی تفاوتی برخورد می نمایند.

گربه ها نام خود را می دانند

به گزارش وبلاگ افرا، هنگامی افراد نام سگ خود را صدا می زنند، این حیوانات دوست داشتنی به سرعت واکنش نشان داده و به سمت فرد مذکور می آیند اما آیا این موضوع درباره گربه های بازیگوش نیز صدق می نماید؟

مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه سوفیا(Sophia University) ژاپن نشان می دهد که گربه ها واقعاً نام خود را تشخیص دهند.

در مطالعات پیشین دانشمندان به این موضوع که حیواناتی نظیر دلفین، سگ و پرندگان نام خود را می دانند پی برده بودند اما آنها هیچ گاه درباره این موضوع بر روی گربه سانان مطمئن نبودند تا اینکه در این مطالعه به این نتیجه رسیدند که گربه ها نیز همانند این حیوانات نام خود را می دانند و حتی قادر به تشخیص صدای صاحب خود نیز هستند.

این مطالعه به رهبری دکتر آتسوکو سایتو(Atsuko Saito) از دانشگاه سوفیا ژاپن انجام شد.

در این مطالعه پژوهشگران به منظور آنالیز رفتار گربه ها، آنها را در یک اتاق قرار دادند و در همان زمان نیز یک صدا که در آن 4 کلمه که در بین آنها نام گربه ها بود، پخش شد. لهجه و سرعت پخش صدا برای هر چهار کلمه و نام یکسان بود.

پس از تجزیه و تحلیل رفتار گربه ها، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که گربه ها نام خود را متوجه می شوند و اگر هنگامیکه نام آنها را صدا می زنید آنها به شما توجه نمی نمایند به دلیل خوی سرد و غیردوستانه آنها در بعضی اوقات است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گربه ها نام خود را می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گربه ها نام خود را می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید