همه چیز درباره فلفل قرمز

به گزارش وبلاگ افرا، در ادامه این مقاله به نکاتی درباره طبع فلفل قرمز و چند نمونه از فواید و خواص آن اشاره خواهیم کرد.

همه چیز درباره فلفل قرمز بسیاری از افراد فلفل قرمز را به عنوان یک نسخه تندتر از فلفل سیاه می شناسند. فلفل قرمز به سبب طعم بسیار تندی که دارد، یکی از محبوب ترین ترین چاشنی های غذایی به شمار می آید. این گیاه را هم به صورت خام و هم به صورت پخته در صنایع غذایی استفاده می نمایند و شکل خشک شده و پودر شده آن هم محبوبیت بسیار زیادی دارد.

طبع فلفل قرمز چیست؟طبع فلفل قرمز گرم است.

بعضی بر این باورند که علت اصلی گرم بودن طبع فلفل قرمز، وجود اندازه زیادی کپسایسین در آن است. کپسایسین یا کاپسی سین یک ماده شیمیایی به شمار می آید که در انواع و اقسام فلفل ها یافت می گردد و آن را علت اصلی تندی فلفل می دانند. تحقیقات نشان می دهد حتی با وجود اینکه طبع فلفل قرمز گرم است، مصرف آن به انواع و اقسام شیوه های خوراکی دمای بدن را کاهش می دهد و موجب خنک شدن بدن می گردد. حال شاید بتوان علت محبوبیت بسیار زیاد فلفل قرمز در منطقه ها حاره ای و گرمسیری را بهتر درک کرد. اطلاع از طبع مواد خوراکی که به صورت روزانه مصرف می کنید اهمیت بسیاری دارد. با اطلاع از طبع خوراکی ها می توانید به خوبی تشخیص دهید کدام خوراکی را باید مصرف کنید و کدام خوراکی به علت ناهمخوانی طبعش با یک ماده غذایی دیگر، نباید باهم مصرف شوند.

آیا فلفل قرمز یک مصلح است؟حتماً می دانید در طب سنتی توصیه می گردد بعد از مصرف خوراکی هایی که بیش از حد گرم هستند یا طبع بسیار سردی دارند از مصلح آن ها هم بهره ببرید. مصلح خوراکی است که مصرف آن به کنترل طبع ماده غذایی مصرف شده یاری می نماید. به عنوان مثال خرما یک مصلح بسیار خوب برای ماهی به شمار می آید. درباره فلفل قرمز هم توصیه های فراوانی از کارشناسان طب سنتی در دست است. طبق نظرات این کارشناسان، فلفل قرمز می تواند یکی از برترین گزینه ها به عنوان مصلح ماهی، باقلا، ماست و دوغ، شلغم، لوبیا، گوشت گاو، گوشت شتر، گشهم، کدو، اسفناج، قارچ خوراکی و لوبیا سبز باشد و نقش تأثیر گذاری در حفظ تعادل اخلاط در بدن شما ایفا نماید. رعایت نکردن این اصول ترکیبی در تغذیه منجر به سوءمزاج و بیماری های گوارشی می گردد.

خواص فلفل قرمز چیست؟حتماً بار ها غذای خود را با چاشنی فلفل قرمز خوش طعم نموده اید و از تندی لذت بخش این نوع فلفل لذت برده اید. فلفل قرمز علاوه بر طعم بخشی خیلی خوبی که دارد، از خواص و فواید بسیاری زیادی برای بدن برخوردار است. در این بخش از مقاله به چند مورد از فواید آن اشاره می کنیم.

1. دشمن سرماخوردگیخلط سینه و گلو در دوران سرماخوردگی بسیار عذاب آور است. فلفل قرمز، در بیرون انداختن خلط سینه از طریق سرفه و بیرون انداختن آب دهان بسیار مؤثر عمل می نماید و به علت خاصیت ضد عفونی که دارد، به فرایند درمانی این اخلاط و عفونت ها سرعت می بخشد. بعضی از کارشناسان بر این باورند که به علت ضد عفونی بودن فلفل قرمز، می توان اندازهی از آن را در آب حل نموده و از آن به صورت غرغره برای ضد عفونی کردن حلق استفاده کرد.

2. دردهایتان را به فلفل قرمز بسپارید!همانطور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم، در فلفل قرمز ماده ای به نام کپسایسین وجود دارد که فواید و تاثیراتی فراوانی را داراست. یکی از این فواید، اثرات ضد درد به شمار می آید. درد های آرتروز و آرتریت و حتی ورم های مربوط به این دو نوع درد را می توان با فلفل قرمز تسکین داد. خوب است بدانید پس از اینکه فلفل قرمز مصرف می کنید ابتدا درد بیشتری حس می کنید، اما با گذر زمان، اندازه درد کاهش پیدا می نماید. این نکته برای افرادی که از درد های مزمن رنج می برند اهمیت بیشتری دارد، زیرا تاثیرات ضد درد فلفل قرمز پس از چندین روز به شکل کامل قابل مشاهده است.

3. مولتی ویتامین قرمز!کمتر کسی از این ویتامین های موجود در فلفل قرمز اطلاع کامل دارد! شاید برایتان جالب باشد که بدانید فلفل قرمز سرشار از ویتامین C، ویتامین ب6 و ویتامین کا 1 است. ویتامین ها از جمله مواد بسیار ضروری و حیاتی برای سلامت بدن هستند که تأثیر وجودشان را می توان در بخش ها و ارگان های مختلف بدن مشاهده کرد. به عنوان مثال ویتامین C درترمیم زخم ها و فعالیت سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد. پتاسیم و ویتامین A از دیگر مواد بسیار حیاتی و مفیدی هستند که می توان آنها را در فلفل قرمز یافت.

حرف پایانیفلفل قرمز طبع گرم و خشکی دارد. از قلم نیاندازید برای استفاده از این ماده خوراکی بهتر است به طبع آن دقت داشته باشید تا متناسب با شرایط جسمانی و تغذیه ای که دارید آن را مصرف کنید. از طرفی می توانید فلفل قرمز را به عنوان یک چاشنی سالم در غذا های مختلف بهره ببرید. بعلاوه بهتر است اطمینان حاصل کنید که به آن حساسیت نداشته باشید.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون

به "همه چیز درباره فلفل قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره فلفل قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید