نشست دو ساعته وزیر ورزش با سفیر چین

به گزارش وبلاگ افرا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در ملاقات صبح امروز دوشنبه دکتر سید حمید سجادی با چنگ هوا سفیر چین، سوابق همکاری های مشترک دو کشور مورد تاکید نهاده شد و تعاملات ایران و چین در حوزه های ورزش و جوانان بسیار ارزنده توصیف شد .

نشست دو ساعته وزیر ورزش با سفیر چین

در این نشست وزیر ورزش با بیان اینکه 52 فدراسیون ورزشی، یکصد انجمن و 225 گونه ورزشی در کشور فعال و در بعضی از رشته ها صاحب جایگاه های بین المللی هستیم، اعلام کرد: در کشورما ظرفیت های زیادی برای فعالیت های ورزشی وجود دارد که می توان با همکاری های مشترک، رشد وتوسعه ورزش را سرعت بخشید.

دکتر سید حمید سجادی با بیان اینکه توفیقات ورزش بخشی از نماد توسعه یک کشور است ، گفت: کشور چین با برگزاری رویدادهای مهم ورزشی نشان داده که در راستا توسعه، گام های مهم و بلندی را برداشته و هم اکنون به عنوان یک قدرت در جهان مطرح است .

وی در مورد میزیانی المپیک زمستانی در پکن همزمان با شروع سال نو در کشور چین اعلام کرد: امیدوارم این تقارن برای ملت بزرگ چین با شادی، نشاط و پیروزیت و برای تمامی ورزشکاران حاضر در این رویداد با دستاوردهای بزرگ همراه باشد.

وزیر ورزش و جوانان از المپیک به عنوان رویدادی مهم پیش روی ورزش جهان نام برد و گفت: برای ایران نیز حضور پیروز در این رویداد بسیار مهم است و ورزشکاران ما تمام کوشش خود را می نمایند تا از این رویداد با برترین نتایج به کشور باز گردند.

وی در ادامه این نشست توضیحاتی را در مورد ابعاد مختلف ورزش ارائه کرد و از ورزش همگانی و آموزشی، قهرمانی و حرفه ای به عنوان چهار ضلع توسعه در این بخش نام برد.

دکتر سید حمید سجادی با بیان اینکه از ورزش می توان به عنوان ابزاری برای تعلیم و تعلم نسل ها بهره گرفت، گفت: جامعه هدف در این بخش از برنامه های توسعه ایی ورزش، مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزشی هستند که در جهان و در ایران مورد توجه بسیار است.

وی در ادامه اعلام کرد: با اطلاعاتی که از کشور چین دارم، می دانم ورزش در مدارس و مراکز آموزشی این کشور به طور جدی پیگیری و دانش آموزان، فعالیت های ورزشی مستمر دارند و امیدواریم بتوانیم در این حوزه نیز، از تجارب یکدیگر بهره مند شویم.

وزیر ورزش وجوانان توضیحاتی را در مورد برنامه های ایران در حوزه ورزش همگانی ارائه کرد و گفت: هم اکنون طبق آمار ثبت شده بیش از 20 میلیون ایرانی در این حوزه فعال هستند و در نظر داریم با برنامه ریزی این تعداد را به 50 میلیون نفر برسانیم.

وی با مهم خواندن توسعه ورزش همگانی و ترغیب آحاد مردم برای پرداختن به ورزش با هدف ارتقا سطح سلامتی و ایجاد نشاط اجتماعی اعلام کرد: شناسایی استعدادهای ورزشی و راهنمایی آنها به حوزه قهرمانی یکی دیگر از اهداف ما در توسعه ورزش همگانی است.

سید حمید سجادی در بخش دیگری از سخنانش، ورزش قهرمانی و برنامه های وزارت ورزش و جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: مردم ایران علاقه بسیاری به حضور در رویدادهای مهم بین المللی کسب افتخار و نواخته شدن سرودی ملی ایران در میادین مهم ورزشی دارند، بنابراین ورزشکاران کشورمان برای رسیدن به مدال های خوش رنگ، بسیار کوشش می نمایند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران استعدادها و پتانسیل های ورزشی بسیاری دارد، گفت: ما درجمهوری اسلامی ایران این آمادگی را داریم تا با چین در حوزه ورزش قهرمانی تبادل اطلاعات، تجربیات و همکاری های مشترک داشته باشیم.

وزیر ورزش وجوانان با ابراز تمایل در مورد همکاری با پکن درحوزه ورزش حرفه ای گفت: ما در تعدادی از رشته های ورزشی از جمله والیبال، بیلیارد، بوکس، بسکتبال و... به سمت حرفه ای شدن حرکت نموده ایم و امیدواریم بتوانیم در بخش تجهیزات ورزشی، توسعه باشگاه ها و اماکن ورزشی همکاری های مان را بیشتر کنیم.

وی در این نشست ظرفیت های اقلیمی و جغرافیای ایران را برای برگزاری رویدادها و اردوهای مشترک مورد توجه قرار داد و اضافه نمود: کوهستان ها و پیست های اسکی، دریاچه ها و ... شرایطی هستند که می توان برای توسعه ورزش در دو حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای از آنها بهره گرفت.

سجادی با اشاره به اهمیت بازی های المپیک وپارالمپیک و آسیایی و پاراسیایی توضیح داد: در کشور ما با توجه به اهمیت ورزش و توجه خوب جوانان به این بخش ، ستادی با عنوان ستاد عالی بازی ها، با هدف ارزیابی شرایط تیم های اعزامی به رویدادهای مهم ورزشی تشکیل شده که هر دوهفته یک بار به ریاست بنده نشست آن برگزار می گردد.

وی در ادامه سخنانش توضیحاتی را در مورد برنامه های این وزارتخانه در حوزه جوانان ارائه کرد واضافه نمود: در این خصوص برنامه هایی مدون شده که انشالله با برنامه های حوزه ورزش به وسیله حوزه بین الملل به شما ارائه می گردد.

سفیر چین: ایران کشوری قدرتمند در حوزه ورزش آسیا است

در ادامه این جلسه سفیر چین در ایران ضمن قدردانی از وزیر ورزش و جوانان به خاطر برپایی این نشست از ایران یه عنوان کشوری قدرتمند در حوزه ورزش در قاره آسیا نام برد .

چنگ هوا در ادامه با اشاره به برگزاری بازی های المپیک زمستانی از وزیر ورزش و جوانان دعوت کرد تا در این رویداد مهم حضور داشته باشد تا در حاشیه آن با مسوولان ورزش و جوانان پکن گفت وگوهایی را برای همکاری های مشترک داشته باشند

وی در این نشست با اشاره به پیروزیت ایران در بعضی از رشته های ورزشی از دکتر سجادی خواست تا زمینه مناسب برای تعامل میان دو کشور در رشته هایی که ایران درآن صاحب عنوان است، را مهیا کند.

سفیر چین در ایران از حمایت مقامات و مردم ایران به خاطر برگزاری بازی های المپیک زمستانی پکن قدردانی و اظهار امیدواری کرد: ورزشکاران ایرانی و هیات همراه در این رویداد مهم حضوری پیروز داشته باشند.

وی در ادامه سخنانش از ورزش به عنوان ابزاری برای اتحاد و دوستی بین ملت ها نام برد و گفت: بازی های المپیک یکی از رویدادهای مهم ورزشی و نماد صلح میان ملل مختلف است و باور دارم که سیاستمداران نباید ورزش و به ویژه المپیک را سیاسی نموده و از آن به عنوان وسیله ای برای دخالت در امور سایر کشور ها استفاده نمایند .

چنگ هوا توضیح داد: همه کوشش مان را برای جلوگیری از پاندمی کرونا خواهیم کرد و سعی می کنیم در طول برگزاری بازی های المپیک فضایی ایمن برای ورزشکاران حاضر وهیات همراه مهیا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نشست دو ساعته وزیر ورزش با سفیر چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست دو ساعته وزیر ورزش با سفیر چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید