داورزنی: شهرداری ارومیه نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند

به گزارش وبلاگ افرا، رئیس فدراسیون والیبال تأکید کرد، شهر ارومیه مسئله ای برای میزبانی مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا ندارد، اما تیم شهرداری ارومیه نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند.

داورزنی: شهرداری ارومیه نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند

به گزارش وبلاگ افرا، محمدرضا داورزنی در خصوص موقعیت والیبال ایران در آسیا گفت: کشورهایی مثل کره و ژاپن در پی جایگاه ایران در آسیا هستند و اقدام جدی ما در این مورد، پشتوانه سازی به صورت کاری مستمر و نه گلخانه ای است. ما در هر سال، نسل جدیدی را شناسایی می کنیم به طوری که بازیکنان حاضر در اردوی فعلی تیم نوجوانان از بین 1400 استعداد انتخاب شده اند. این تیم، قدرت آینده والیبال نوجوانان آسیاست.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: بعد از پشت سر گذاشتن دوران کرونا تصمیم داریم مسابقات رده های سنی 16 و 17 سال و حتی 12 سال را برگزار کنیم. فدراسیون در رده سنی کمتر از 19 سال هم سرمایه گذاری خواهد نمود تا بازیکنانی که به تیم نوجوانان می رسند، چهار پنج سال سابقه بازی داشته باشند.

داورزنی در خصوص حضور تیم ملی بانوان در میادین بین المللی گفت: رایزنی هایی با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داشتیم تا تیم ملی بانوان بعد از 50 سال در بازی های آسیایی شرکت کند.

وی در خصوص بدهی های خارجی تیم شهرداری ارومیه و محرومیت های بین المللی این تیم توضیح داد: ارومیه قطب والیبال ایران است که همواره با ملی پوشان خود، حضوری جدی در لیگ داشته است. ارومیه برای فدراسیون هم جایگاه ویژه ای دارد. تعدادی از باشگاه های لیگ به مربیان و بازیکنان خارجی پیشین خود همچنان بدهکار و در فهرست محرومیت فدراسیون جهانی هستند. این تیم ها باید تکلیف بدهی خود را مشخص نمایند تا ضمن جلب رضایت شاکیان، محرومیت آنها برداشته گردد.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: من اخیراً با مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی صحبت کردم و قرار شد تا روز دوشنبه به من خبر نهایی در خصوص تسویه حساب تیم شهرداری ارومیه با کادر فنی و بازیکنان خارجی این تیم را بدهد. از نگاه ما شهر ارومیه، مسئله ای برای میزبانی مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا ندارد، اما تیم شهرداری ارومیه نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند. امیدوارم این مشکل شهر ارومیه زودتر رفع گردد تا شاهد برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا در این شهر باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "داورزنی: شهرداری ارومیه نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: شهرداری ارومیه نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید