میری در گفت و گو با خبرنگاران: کاهش 2 میلیون تومانی نرخ زعفران در بازار، صادرات زعفران 40 درصد رشد کرد

به گزارش وبلاگ افرا، نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش 2 میلیون تومانی طلای سرخ نسبت به روز های اخیر در بازار اطلاع داد.

میری در گفت و گو با خبرنگاران: کاهش 2 میلیون تومانی نرخ زعفران در بازار، صادرات زعفران 40 درصد رشد کرد

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با خبرنگار ، از کاهش 2 میلیون تومانی نرخ طلای سرخ نسبت به روزهای اخیر در بازار اطلاع داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران 5 میلیون و 500 هزار و حداکثر 10 میلیون تومان است.

وی افزایش عرضه زعفران نسبت به روز های ابتدایی برداشت را دلیل اصلی کاهش قیمت محصول اعلام نمود و اضافه نمود: این درحالی است که تا سرانجام فصل برداشت نمی توان پیش بینی خاصی را راجع به وضعیت قیمت زعفران در بازار داشت.

میری با اشاره به اینکه برداشت زعفران تا سرانجام آذر در کشور ادامه دارد، اعلام کرد: برآورد های اولیه حاکی از آن است که حداقل فراوری زعفران 300 تا 350 هزارتن خواهد بود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت صادرات طلای سرخ ایرانی اعلام کرد: براساس آمار هفت ماهه گمرک، 120 تن زعفران به بازار های هدف صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 40 درصد و ارزشی 43 درصد رشد داشته است.

وی در سرانجام با اشاره به اینکه صادرات طبق روال عادی در حال اجرا است، توضیح داد: با برطرف چالش های موجود در زمینه صادرات همچون بازگشت ارز به سامانه نیما و پیمان سپاری ارزی پیش بینی می گردد که روند صعودی صادرات در ماه های آتی بیش از ماه های اخیر باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "میری در گفت و گو با خبرنگاران: کاهش 2 میلیون تومانی نرخ زعفران در بازار، صادرات زعفران 40 درصد رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میری در گفت و گو با خبرنگاران: کاهش 2 میلیون تومانی نرخ زعفران در بازار، صادرات زعفران 40 درصد رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید