موضع گیری روسیه نسبت به احتمال تمدید توافق ایران و آژانس

به گزارش وبلاگ افرا، دیپلمات ارشد روسیه در وین در واکنش به خبر احتمال تمدید توافق ایران و آژانس از این موضوع ابراز خرسندی و آن را گامی ضروری توصیف کرد.

موضع گیری روسیه نسبت به احتمال تمدید توافق ایران و آژانس

میخائیل اولیانوف کننده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیغامی در حساب کاربری خود در توئیتر به خبر تمدید احتمالی توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی که 31 اردیبهشت ماه منقضی شده است، واکنش نشان داد.

وی در پیغام خود نوشت: در صورتی که (این خبر) حقیقت داشته باشد، گامی مثبت و لازم است. مشتاق شنیدن اعلام رسمی آن هستیم.

یک مقام آگاه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفته است که با توجه به انتها یافتن ضرب الاجل سه ماهه ایران به آژانس، احتمال تمدید مشروط توافق قبلی برای مدت یک ماه وجود دارد.

این منبع به نور نیوز گفته است: آنالیز این موضوع ناشی از حسن نیت ایران برای فرصت دادن به فرایند مذاکرات جاری در وین است و در صورت قطعی شدن این تصمیم انتظار می رود طرف های مذاکره کننده از فرصت مجددی که ایران در اختیارشان قرار خواهد داد استفاده کنند و با پذیرش مطالبات قانونی ایران فرایند دستیابی به توافق را تسهیل کنند.

بر اساس توافق آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران که در سفر اسفندماه سال گذشته گروسی مدیرکل آژانس به ایران به دست آمد مقرر شد، دوربین هایی که نظارت های فراپادمانی را پشتیبانی می کنند تا اول خرداد 1400 روشن بماند، اما فیلم دوربین ها در داخل کشور حفظ گردد.

در چارچوب این توافق فیلم دوربین ها تنها در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین به آژانس تحویل می گردد و در غیر آن تصاویر فیلم ها برای همواره پاک خواهد شد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "موضع گیری روسیه نسبت به احتمال تمدید توافق ایران و آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری روسیه نسبت به احتمال تمدید توافق ایران و آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید