مهلت سه روزه مجلس به ایران خودرو و سایپا برای ارتقای کیفیت

به گزارش وبلاگ افرا، سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس از آنالیز تأثیر کیفیت خودروی داخلی بر تصادفات جاده ای با حضور مسئولان ذی ربط در جلسه اخیر این کمیسیون اطلاع داد.

مهلت سه روزه مجلس به ایران خودرو و سایپا برای ارتقای کیفیت

به گزارش تسنیم، روح الله نجابت در تشریح جلسه اخیر کمیسیون متبوعش با بیان اینکه این جلسه با دستور آنالیز تأثیر کیفیت خودروی داخلی بر تصادفات جاده ای، افزایش سرقت و تأمین امنیت داخلی خودرو برگزار گردید، گفت: این نشست با حضور نمایندگانی از پلیس راهور ناجا، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا، سازمان ملی استاندارد و کارشناس مرکز پژوهش ها برگزار گردید.

وی اضافه نمود: پس از ارائه گزارش دستگاه های مختلف و تولیدنمایندگان خودرو های داخلی، مصوب شد ضمن مکاتبه با پلیس راهور و نیروی انتظامی، گزارشی کامل از تصادفات جاده ای کشور به تفکیک عوامل مؤثر انسانی، خودرویی، راه و جاده و درصد تقصیر عوامل فوق و آمار سرقت های خودرویی براساس فراوانی گروه های صنعتی خودرویی داخل و خارج از کشور اخذ گردد.

سخنگوی کمیسیون شورا های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: هم چنین در این خصوص مصوب شد مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا نقشه راه گروه صنعتی خود را در راستای ارتقای کیفیت و رضایت مردم و طرح های توسعه کوتاه مدت و بلندمدت ظرف مدت 72 ساعت به کمیسیون ارسال نمایند.

نجابت افزود: در ادامه وزارت راه و شهرسازی نیز موظف شد آمار و جانمایی نقاط حادثه خیز جاده های کشور را به همراه گزارش عملکرد، برنامه و راه چاره های اجرایی وزارتخانه متبوع در راستای کاهش تصادفات جاده ای به کمیسیون ارسال کند.

نماینده شیراز در مجلس درباره تکلیف معین شده وزارت صمت نیز گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ملزم به اعلام سیاست های دولت در راستای ارتقای کیفیت خودروی داخلی با راه چاره ها و برنامه های اجرایی مطلوب به این کمیسیون شد.

سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس ابراز کرد: در نهایت مقرر شد بعد از جمع بندی گزارش ها، جلسه بعدی کمیسیون به منظور آنالیز راه چاره ها و برنامه هایی در راستای ارتقای کیفیت خودرو با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل ایران خودرو و سایپا، پلیس راهور، رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار گردد.

منبع: فرارو

به "مهلت سه روزه مجلس به ایران خودرو و سایپا برای ارتقای کیفیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت سه روزه مجلس به ایران خودرو و سایپا برای ارتقای کیفیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید