مسافرت بیماران کرونایی با هواپیما و قطار 14 روز پس از تست کرونا و گذار از دوران قرنطینه

به گزارش وبلاگ افرا، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امکان سفر بیماران مبتلا به کرونا با هواپیما و قطار پس از گذار از دوران قرنطینه میسر است، گفت: مبتلایان به کرونا که تست آنها مثبت و کد ملی آنها در سامانه وزارت بهداشت ثبت شده است، تا 14 روز امکان سفر با هواپیما، قطار و اتوبوس ندارند.

مسافرت بیماران کرونایی با هواپیما و قطار 14 روز پس از تست کرونا و گذار از دوران قرنطینه

به گزارش وبلاگ افرا، شهرام آدم نژاد در مصاحبه با فارس بیان نمود: افرادی که تست کرونا آنها مثبت شده است پس از گذار از دوران قرنطینه که سامانه وزارت بهداشت آن را مشخص می کند، امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، قطار و هواپیما را خواهند داشت.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: برای صدور بلیت هواپیما و قطار با توجه به زیرساختی که فراهم شده است ابتدا کد ملی از مسافر دریافت می شود و سپس استعلام فرد از منظر ابتلا به کرونا از سامانه ای که متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است انجام می شود و در صورت منفی بودن ابتلا به کرونا برای آنها بلیت صادر می شود.

وی ادامه داد: در واقع مبتلایان به کرونا که تست آنها در زمان مراجعه برای خرید بلیت برای روز انتخابی در سامانه وزارت بهداشت مثبت ثبت شده است، امکان سفر را نخواهند داشت.

وی اظهار کرد: ارائه تست منفی کرونا جنبه عمومی ندارد و افرادی که مبتلا به این بیماری نیستند، نیازی به ارائه مدارک مرتبط را ندارند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در مورد بلیت اتوبوس هم به زودی با تکمیل زیرساخت ها این اتفاق رخ می دهد، پیش از این برای صدور بلیت اتوبوس کد ملی از مسافر دریافت نمی شد از این نظر تکمیل زیرساخت های اتصال به سامانه وزارت بهداشت در مورد صدور بلیت اتوبوس برای بیماران غیر کرونایی کمی با تاخیر انجام شد ولی از اوایل هفته پیش روی این موضوع اجرایی می شود.

آدم نژاد گفت: زیرساخت ها در روزهای گذشته با تلاش دو وزارتخانه بهداشت و راه و شهرسازی فراهم شده است استعلام از سامانه وزارت بهداشت بابت بررسی ابتلا به کرونا برای همه مسافران انجام می شود و کسانی که تست آنها مثبت بوده و در سامانه وزارت بهداشت درج شده است با تشخیص سامانه به انها بلیت عرضه نمی شود.

وی بیان نمود: هر فردی که در ایام مراجعه برای خرید بلیت تست مثبت کرونا داشته باشد و در سامانه وزارت بهداشت کد ملی وی ثبت شده باشد پس از گذرندان دوران قرنطینه، (14 روز) امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای قطار و هواپیما دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مسافرت بیماران کرونایی با هواپیما و قطار 14 روز پس از تست کرونا و گذار از دوران قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت بیماران کرونایی با هواپیما و قطار 14 روز پس از تست کرونا و گذار از دوران قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید