ماجرای سوال برانگیز برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی در خوزستان

به گزارش وبلاگ افرا، برخورد صاعقه با مدرسه­ ای کانکسی در منطقه چشمه شیرین و کنگرستان بخش سردشت، شهرستان دزفول در استان خوزستان، باعث سوختگی و آسیب دیدگی سه معلم و سه دانش آموز این مدرسه شد.

ماجرای سوال برانگیز برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی در خوزستان

براساس گزارش ها از میان شش مجروح این حادثه، شرایط چهار نفر بحرانی و در بخش مراقبت­ های ویژه بستری هستند.

به گزارش تسنیم، مجروحان این حادثه شامل سه معلم و سه دانش آموز 14، 16 و 17 ساله بوده ­اند؛ آخرین شرایط چهار مجروح این حادثه که در بخش مراقبت ­های ویژه بیمارستان بستری شده ­اند، به شرح زیر است:

حسین رضایی میرقائد با 95 درصد سوختگی به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان منتقل و در بخش مراقبت­ های ویژه بستری است.

دانش آموزی با 84 درصد سوختگی در بخش مراقبت ­های ویژه بیمارستان سوانح سوختگی آیت­ الله طالقانی اهواز بستری است.

همچنین معلم دیگری با 57 درصد سوختگی، و دانش ­آموزی با 36 درصد سوختگی در بخش مراقبت­ های ویژه بیمارستان سوانح سوختگی آیت­ الله طالقانی اهواز بستری هستند.

یک معلم دیگر نیز با سوختگی کمتر از 50 درصد در بیمارستان سوانح سوختگی آیت­ الله طالقانی اهواز بستری است.

اطلاعی از شرایط مجروح ششم (دانش آموز) در دست نیست.

درباره این حادثه ابهامات زیادی وجود دارد. دو روز پیش آموزش و پرورش اطلاعیه ای دیرهنگام صادر کرد که البته ابعاد ماجرا را روشن نمی کند.

در این اطلاعیه آمده است: این حادثه حوالی ساعت 21 (سه شنبه 30 دی ماه) رخ داد و متاسفانه در اثر برخورد صاعقه به کانکس محل اسکان همکاران فرهنگی؛ سه نفر از معلمان در منطقه چشمه شیرین و کنگرستان بخش سردشت دزفول دچار سوختگی شدند.

یک تن از فرهنگیان آسیب دیده در این حادثه از معلمین عزیز عشایری و دو تن دیگر نیز از معلمان عزیز روستایی بودند که شبِ حادثه برای اقامت در این کانکس مستقر شده بودند.

وزیر آموزش و پرورش دقایقی پس اطلاع از این حادثه ناگوار، به کورش مودت؛ مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ماموریت دادند که این موضوع را مورد پیگیری جدی قرار دهند که بلافاصله مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به همراه هیاتی در بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز حضور یافتند و در جریان مراحل درمان و اقدامات پزشکی صورت گرفته برای این عزیزان قرار گرفتند و ضمن تماس با دکتر نجاتی؛ مدیریت بیمارستان طالقانی اهواز خواستار تسریع و رسیدگی هر چه بیشتر به فرهنگیان حادثه دیده و 3 نفر از جوانانی که برای کمک به آنان آمده بودند؛ شدند.

در عین حال مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به نیابت از وزیر آموزش و پرورش ماموریت یافتند که نسبت به انتقال یکی از فرهنگیان آسیب دیده در این حادثه؛ با رضایت خانواده ایشان به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان اقدام کنند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با حضور استاندار، که به عنوان آخرین برنامه سفر وزیر در استان خوزستان برگزار گشت، دستور دادند که این موضوع با قید فوریت مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار بگیرد؛ در عین حال مراقب های درمانی از این عزیزان همدلانه انجام شود.

در حال حاضر حال عمومی همکاران بستری شده در بیمارستان طالقانی اهواز رو به بهبودی است و صبح امروز از بخش مراقب های ویژه به بخش داخلی این بیمارستان منتقل شدند.

در این اطلاعیه به آسیب دیدن سه دانش آموز اشاره نشده و آموزش و پرورش آنها را سه فردی که برای کمک آماده اند، معرفی کرده است. در حالیکه گزارش ها نشان می دهد که سه نفر دیگر دانش آموزان همان مدرسه بوده اند.

حالا شائبه ایجاد می شود که آموزش و پرورش عامدانه به دنبال پنهان کاری درباره ماجراست.

از طرف دیگر آموزش و پرورش هیچ شرحی نداده که چرا از کانکس به عنوان مدرسه استفاده می کند و اگر امکان دیگری هم وجود نداشته چرا مدرسه کانکسی ایمن سازی نشده است.

روایت رسمی آموزش و پرورش تاکید می کند که مدرسه کانکسی آتش نگرفته بلکه کانکس محل اسکان فرهنگیان آسیب دیده است. این در حالی است که رسانه ها تاکید دارند که کانکسی که صاعقه به آن برخورد کرده مدرسه بوده است.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در شورای معاونین آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر لزوم پیگیری مراحل درمانی همکاران فرهنگی آسیب دیده در حادثه برخورد صاعقه به کانکس گفت: این حادثه با قید فوریت مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار بگیرد و تمام تلاش ما این است که امکانات لازم پزشکی و درمانی برای این عزیزان فراهم شود.

او افزود: تمامی هزینه های درمانی و پزشکی آسیب دیدگان این حادثه به صورت رایگان انجام شود.

منبع: فرارو

به "ماجرای سوال برانگیز برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای سوال برانگیز برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید