طرز تهیه حلوا با شیره انگور

به گزارش وبلاگ افرا، برای تهیه حلوا دستورهای مختلفی وجود دارد. بعضی ها آردش را حسابی سرخ می نمایند تا به رنگ قهوه ای تیره در بیاید، بعضی با خرما شیرینش می نمایند و بعضی دیگر با اضافه کردن مغزها به حلوایشان آن را به یک عصرانه مقوی تبدیل می نمایند. ما در این مطلب طرز تهیه حلوا با شیره انگور را به شما آموزش می دهیم. حلوایی با طعم متفاوت که شیرینی اندکش آن را خوش خوراک تر می نماید.

طرز تهیه حلوا با شیره انگور

مواد لازم

  • آرد سفید: 2 لیوان (الک شده)
  • شیره انگور: 1 لیوان
  • کره: 100 گرم
  • روغن: نصف لیوان

طرز تهیه حلوا با شیره انگور

ابتدا آرد ها را دوبار الک کنید. سپس یک تابه پهن را روی حرارت متوسط اجاق بگذارید.

آردها را در تابه بریزید و مرتب هم بزنید. بعد از 10 دقیقه و با آغاز تغییر رنگ دادن آرد، حرارت را کمتر کنید و به هم زدن ادامه دهید.

آردها را به حال خود رها نکنید؛ چون تنها در چند لحظه ثابت روی اجاق ماندن، احتمال سوختن آردها وجود دارد. مرتب هم بزنید و زیر رو کنید تا یکدست پخته شوند و به رنگ قهوه ای در بیایند.

بعد از قهوه ای شدن آردها (نه چندان تیره)، کره را در تابه بریزید و با پشت کفگیر چوبی روی کره بکشید تا با آردها ترکیب گردد. سپس روغن را اضافه کنید.

وقتی روغن، کره و آردها خوب با هم ترکیب شدند، شیره انگور را آرام آرام اضافه کنید و هم بزنید. با پشت کفگیر روی حلوا بکشید و دوبار مخلوط کنید تا خوب مواد به خورد آرد بروند.

وقتی حلوای یک دستی آماده شد، آن را در یک ظرف لبه کوتاه بریزید و صاف کنید و برای نیم ساعت در یخچال بگذارید.

می توانید حلوا را پس از خنک شدن به شکل لوزی برش دهید یا اینکه رویش را با پودر نارگیل یا پسته تزیین کنید.

حلوا با شیره انگور که در این مطلب طرز تهیه اش را یاد گرفتید، کم چرب و کم شیرین است. در صورت تمایل، برای شیرین تر شدن می توانید رویش را با پودر قند ساییده شده تزیین کنید.

منبع: کتاب کاله

به "طرز تهیه حلوا با شیره انگور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه حلوا با شیره انگور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید