رازگشایی از معمای مومیایی های مصر باستان

به گزارش وبلاگ افرا، پژوهشگران به کشف جدیدی درباره دلیل مومیایی کردن اجساد در مصر باستان رسیده اند که دیدگاه رایج در مورد چرایی انجام این فرآیند را زیر سوال می برد.

رازگشایی از معمای مومیایی های مصر باستان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ افرا، سال ها است که باستان شناسان بر این باور بوده اند که مومیایی کردن اجساد در مصر باستان برای حفظ جسد بوده است اما یافته ای نو این باور را زیر سوال می برد چرا که کل داستان را پوشش نمی دهد.

موزه منچستر که در تدارک برپایی نمایشگاهی با عنوان مومیایی های طلایی مصر است، بنا دارد روایتی تازه از هدف مومیایی کردن اجساد ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

پسربچه و مار کبری همدیگر را گاز گرفتند؛ مار کشته شد!

بر اساس یافته های نو قصد مصریان باستان از مومیایی کردن اجساد، سالم نگاه داشتن پیکر برای زندگی پس از مرگ نبوده، بلکه آن ها با این کار تلاش می کردند عزیزان درگذشته خود را در سفر ابدیت داشته اند.

پیش از این تصور می شد که مصریان باستان باور داشته اند که مردگان برای یک زندگی پس از مرگ پیروز به بدن انسان خود نیاز دارند.

در فرایند مومیایی کردن همه ارگان های داخلی را بیرون می آوردند به جز قلب. قلب را خارج نمی کردند چرا که باور داشتند مرکز هوش است. کمپل پرایس متصدی موزه درباره یافته های تازه درباره مومیایی کردن اجساد در مصر باستان می گوید: من فکر می کنم که معنای عمیق تری دارد پشت این کارها وجود داشته و اساساً در مورد تبدیل جسد به مجسمه ای آن جهانی است.

از آنجایی که مومیایی ها اغلب در کنار یک تابوت سنگی یا تابوت سنگی آراسته که تا حدودی شبیه خود مردگان است کشف می شوند، نظریه پرایس اهمیت بیشتری پیدا می کند.

او می گوید: ماسک چیزی است که هویت شما را مخفی می کند. آن اشیاء و ماسک ها تصویری ایده آل به شمایل آن جهانی فرد درگذشته می دهند.

منبع: سان

5858

منبع: خبرآنلاین

به "رازگشایی از معمای مومیایی های مصر باستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازگشایی از معمای مومیایی های مصر باستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید