حمله دوباره ترامپ به میت رامنی

به گزارش وبلاگ افرا، ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه درتوییتی اعلام کرد که دموکرات ها خوش شانس هستند که کسی مثل میت رامنی سناتور جمهوریخواه این کشور را در بین خود ندارند.

حمله دوباره ترامپ به میت رامنی

ترامپ در صفحه توییتر خود اضافه نمود:دموکرات ها در آن صورت ممکن بود سیاستمداران خیلی بدی باشند و سیاست های واقعا بدی را اتخاذ کنند.

رامنی که درسال 2012 نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را بهباراک اوباما واگذار کرد، روز جمعه از ترامپ به دلیل درخواست از چین واوکراین برای تحقیق در مورد جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه نیز به رامنی تاخت و خواستار استیضاح وی شد. ترامپ همچنین گفت که رای دهندگان جمهوریخواه در ایالت یوتا اشتباه کردند که رامنی را برای راهیابی به سنا نامزد کردند.

رئیس جمهوری آمریکا که زمانی قصد داشت رامنی را به عنوان وزیر خارجه کابینه خود انتخاب کند، روز شنبه نیز به رامنی اهانت کرده و وی را الاغ مغرور خواند.

تلاش های دموکرات های آمریکا برای استیضاح ترامپ با افشای ماجرای تماس تلفنی وی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین، شدت گرفته است.

ترامپ در این تماس تلفنی از همتای اوکراینی خود خواسته است در مورد فساد اقتصادی بایدن و پسرش هانتر تحقیق کند.

هانتر بایدن برای شرکت گاز اوکراینی تا سال 2019 کار می کرد و ترامپ و متحدان او تلاش کرده اند این موضوع را به تلاش بایدن و پسرش برای ورود به اقدامات غیرقانونی در اوکراین متهم کرده و به وجهه این نامزد دموکرات به عنوان اصلی ترین رقیب انتخاباتی ترامپ لطمه وارد کنند.9109

به گفته منتقدان، ترامپ به اوکراین پیشنهاد داده کمک های اقتصادی واشنگتن به کی یف مشروط به انجام تحقیقات از طرف اوکراین است. منتقدان همچنین معتقدند که ترامپ با این کار، امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و از قدرت سوءاستفاده کرده است.

ترامپ در درخواست خود از رئیس جمهوری اوکراین به نوعی مروج تئوری تبانی مطرح شده از سوی کارمندان خودش بوده مبنی بر اینکه اوکراین و نه روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مداخله کرده است.

ترامپ می گوید هیچ فشاری از سوی وی بر اوکراین اعمال نشده و همه این جار و جنجال ها، حقه و کلک دموکرات ها است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از چین خواسته است در مورد کسب و کار اقتصادی خانواده بایدن تحقیق کند اما پکن این درخواست را رد کرده است.

به موجب قانون اساسی آمریکا، کنگره مجاز است رئیس جمهوری را پیش از به انتها رسیدن دوره چهار ساله از کار برکنار کند به شرطی که به اعضای کنگره ثابت شود رئیس جمهوری به یکی از این موارد متهم است؛ خیانت، رشوه و سوء استفاده از قدرت و ترامپ به دلیل سوء استفاده از قدرت در آستانه استیضاح است.

برای حذف ترامپ از قدرت، 67 نفر از 100 عضو سنا باید به گناهکاری او رای دهند. جمهوریخواستار 53 کرسی در سنا دارند که این تعداد برای دموکراتها 45 کرسی است. همچنین دو کننده مستقل در این مجلس حضور دارند که به طور معمول موافق با دموکراتها رای می دهند.

مجلس کنندگان در حال حاضر در کنترل دموکرات هاست. این مجلس برای استیضاح ترامپ به 218 رای نیاز دارد.

دموکرات ها 235 کرسی مجلس کنندگان را در دست دارند در حالی که این سهم برای جمهوریخواستار 198 کرسی است. یک کرسی نیز در اختیار جاستین آماش کننده مستقل از میشیگان است و یک کرسی این مجلس از بخش هفتم ویسکانسین خالی است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "حمله دوباره ترامپ به میت رامنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله دوباره ترامپ به میت رامنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید