توجه به کاهش مسائل صندوق های بازنشستگی در اولویت باشد

به گزارش وبلاگ افرا، محسن ایزدخواه در رابطه با اقداماتی که وزیر جدید رفاه برای بهبود وضعیت زیرمجموعههای این وزارتخانه باید انجام دهد، به خبرنگاران گفت: در حال حاضر یکی از بحران های موجود در کشور صندوق های بیمه ای و بازنشستگی هستند که البته این وضعیت حتی قبل از تحریم ها نیز وجود داشت و هم اکنون که مجدداً بحث تحریم ها پیش آمده باید رسیدگی به این وضعیت در دستور کار جدی وزیر جدید قرار گیرد تا به بحران و چالشی اساسی در کشور تبدیل نشود.

توجه به کاهش مسائل صندوق های بازنشستگی در اولویت باشد

معان پیشین سازمان تامین اجتماعی تاکید نمود: یکی از اقدامات اساسی وزیر جدید رفاه داشتن راهکار هایی در رابطه با کند کردن بحران پیش آمده در خصوص پیشی دریافت مصارف بر منابع صندوق بازنشستگی است که باید از سوی سردمداران این وزارتخانه انجام گردد.

وی اضافه نمود: یکی از راه موضوعاتی که وزیر رفاه باید در مجلس مطرح کند این است که باید طرح مسئله کند تا با توجه به بزرگ بودن تاثیرات این صندوق ها و اینکه در قانون تامین اجتماعی و ساختار اساسنامه این صندوق به استقلال مالی و تشکیلات حقوقی صندوق اشاره گردیده، باید به صراحت در مجلس این موضوع را پیشنهاد کند تا تحت فشار، وزیر مجبور به اداره غیر اصولی تامین اجتماعی خارج از قوانین و مخدوش شدن اداره صندوق ها نگردد.

ایزدخواه گفت: وزیر جدید باید با مطرح کردن این مسئله در مجلس راهی را انتخاب کند تا بتواند ترکیب هیئت مدیره و هیات امنا را به دور از تاثیرات نمایندگان مجلس، حفظ کند در غیر این صورت افرادی انتخاب خواهند شد که دستپاکی لازم را نداشته باشند و باعث گردد صندوق های بیمه ای در بحران فرورفته بیشتر پیش روند.

کارشناس امور رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به اینکه چارچوب فعالیت وزارتخانه تعاون کار و رفاه اجتماعی، اجتماعی و اقتصادی است، گفت: به نظر می رسد در چارچوب علمی باید فردی انتخاب گردد که نسبت به مسائل اقتصادی، توسعه، همبستگی و هم افزایی اقتصاد و اجتماع و شناخت کافی به این دو حوزه، سایر وزارتخانه ها و هیئت وزیران را برای بهبود وضعیت تحت تاثیر قرار دهد.

وی همچنین به فعالیت امداد و بهزیستی اشاره نمود و گفت: تمامی کارکرد سازمان های حمایتی در چارچوب مسائل اجتماعی و اقتصادی قرار می گیرد ضمن اینکه خود مقوله حقوق کار و روابط کار نیز اجتماعی و اقتصادی است به ویژه اینکه با شروع تحریم ها به نظر می رسد اشتغال با بحران روبرو گردد.

به گفته وی: دکتر ربیعی نیز پیش از این اعلام نموده بود که بحران تحریم ها می تواند یک میلیون نفر را بیکار کند به همین دلیل وزیر جدید باید نسبت به مسائل توسعه ای و نظام تامین اجتماعی و مسائل اجتماعی صاحبنظر و تاثیرگذار باشد و بتواند در هیئت وزیران تاثیر بگذارد.

وی گفت: خدمات رفاهی در قالب فراوری و اشتغال میتوانند تاثیرگذار باشند چرا که اگر فراوری نباشد در برخی از موارد تبعات اجتماعی زیادی خواهد داشت و قطعاً فراوری و اشتغال می تواند کارگشا و باعث پایداری گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توجه به کاهش مسائل صندوق های بازنشستگی در اولویت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به کاهش مسائل صندوق های بازنشستگی در اولویت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید