ترامپ همکاری شرکت های مخابراتی آمریکا با هواوی را ممنوع می نماید

به گزارش وبلاگ افرا به نقل از رویترز، بهانه ترامپ برای صدور این فرمان نگرانی های کاخ سفید در حوزه امنیت ملی است. اما چنین اقدامی باعث خواهد شد تا تجارت شرکت های مختلف تجاری با هواوی در آمریکا به طور کامل مختل گردد.

ترامپ همکاری شرکت های مخابراتی آمریکا با هواوی را ممنوع می نماید

سه مقام دولت آمریکا که از این تصمیم ترامپ آگاه هستند، به رویترز گفته اند وی از یک سال قبل در حال آنالیز شرایط به منظور صدور فرمان مذکور بوده و به احتمال زیاد به زودی آن را صادر می نماید. هر چند ممکن است ملاحظاتی صدور فرمان یادشده را باز هم به تأخیر بیندازد.

صدور این فرمان بر مبنای قانون بین المللی اضطراری قدرت های مالی صورت می گیرد که بر طبق آن رئیس جمهور آمریکا حق دارد در واکنش به شرایط اضطراری ملی تهدیدکننده آمریکا قوانین تازه ای را در حوزه بازرگانی و تجارت وضع کند. در صورت صدور این فرمان، وزارت بازرگانی آمریکا باید با همکاری دیگر نهادهای دولتی، برنامه ای را به منظور اجرای آن عملیاتی کند.

صدور چنین فرمانی در شرایطی که چین و آمریکا درگیر نبردی تازه بر سر تعرفه های تجاری هستند، می تواند خصومت را بین دو طرف به اوج برساند. هواوی بارها ادعاهای آمریکا در خصوص سوءاستفاده دولت چین از تجهیزات تولیدی هواوی برای جاسوسی را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ همکاری شرکت های مخابراتی آمریکا با هواوی را ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ همکاری شرکت های مخابراتی آمریکا با هواوی را ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید