آمار 5 هزار قرارداد دانشگاه ها و صنعت احصاء شد

به گزارش وبلاگ افرا، مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: سال گذشته اولین سالی بود که وضعیت قراردادهای دانشگاه ها و صنعت پایش و معین شد که حدود 5 هزار قرارداد با درآمد حدود یک میلیارد تومان در حال انجام است.

آمار 5 هزار قرارداد دانشگاه ها و صنعت احصاء شد

محمد سعید سیف مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ افرا از احصاء آمار قراردادهای منعقد شده بین دانشگاه ها و صنعت اطلاع داد و اظهارداشت: تا سال گذشته درباره قراردادهای منعقد شده بین دانشگاه ها و پژوهشگاه های سراسر کشور با صنعت آمار صحیحی وجود نداشت و سال گذشته اولین سالی بود که کار پایش وضعیت قراردادها را انجام دادیم.

وی با اعلام آمار قراردادهای دانشگاه و صنعت، گفت: حدود 5 هزار قرارداد در حال انجام است و مبلغ قراردادهای جاری هم نزدیک به یک میلیارد تومان است.

سیف گفت: تعداد قراردادهای منعقد شده بین دانشگاه ها و صنعت روند رو به رشدی را در سال های گذشته داشته است.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیح داد: در سال 96 تعداد 4 هزار و 723 قرارداد بین دانشگاه های سراسر کشور و صنعت که درآمد حاصل از این قراردادها در یک سال 952 میلیون تومان بوده است. این در حالی است که تعداد قراردادها در سال 95 حدود 4 هزار و 249 قرار و درآمد حاصل از آنها 863 میلیون تومان بوده است.

وی یادآور شد: بیشترین قراردادها هم متعلق به دانشگاه شریف بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمار 5 هزار قرارداد دانشگاه ها و صنعت احصاء شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار 5 هزار قرارداد دانشگاه ها و صنعت احصاء شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید