آقای سلطانی فر ؛ وزیر فوتبال نباش

به گزارش وبلاگ افرا، یکی از کارشناسان ورزشی در یادداشتی توصیه هایی را به وزیر ورزش و جوانان در ابتدای سال 99 داشته است.

آقای سلطانی فر ؛ وزیر فوتبال نباش

به گزارش وبلاگ افرا به نقل از فارس، یادداشت صادق ستاری فرد را در ادامه می خوانیم:

جناب آقای سلطانی فر؛ وزیر محترم وزارت ورزش و جوانان

سلام؛ در سایت های خبری دیدم که شما سال 1399 را سال واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس نامیده اید در این باره نکات ذیل قابل ملاحظه است.

1. سال پیش رو سال جهش فراوری است و ضروری است برنامه ها و اقدامات شما در راستای تحقق این مهم باشد. جوانان این مرز و بوم ظرفیت این را دارند که نه تنها در فراوریات ورزشی، کشور را به خودکفایی برسانند بلکه می توانند صادر نماینده و تامین نماینده بازار 600 میلیون نفری منطقه باشند. موضوعی که بالعکس است به گونه ای که در سال 1398 بیش از 30 تن راکت تنیس و 20 تن توپ فوتبال و ده ها تن اقلام ورزشی از پاکستان، عراق، ترکیه و چین از مبادی رسمی وارد کشور شد و باعث خروج ارز و بیکاری جوانان از این محل گشت.

2. جناب وزیر، می دانید اشتغال زایی و کارآفرینی رابطه ای دوسویه با رونق و جهش فراوری دارند. طبق برآوردهای کارشناسی به ازای مشارکت مستمر هر 18 نفر در برنامه های ورزشی یک نفر/شغل ایجاد می گردد. تصور کنید مشارکت 50 میلیونی ایرانی ها در برنامه های ورزش همگانی با اشتغال زایی 2 و نیم میلیون نفری، چه رونقی در فراوریات و کسب و کارهای ورزشی ایجاد می نماید.

  • دستور سلطانی فر برای خرید فراوریات داخلی

3. آقای سلطانی فر، متاسفانه ورزش به عنوان ابزار برابرساز جامعه، ارزان و درسترس عموم مردم نیست و برخلاف اصل سوم قانون اساسی طی سالهای اخیر به دلیل کم توجهی و فقدان برنامه و چشم انداز منطقی، ورزش به کالایی لوکس و برای طبقه خاصی از جامعه تبدیل شده است؛ قابل تاسف آنکه ورزش های توصیه شده در تعالیم دینی (سوارکاری، تیراندازی و شنا) در مملکت اسلامی گرانترین ورزش ها هستند، جهت استحضار ارزانتزین ورزش یعنی کوهنوردی نیز با توجه با گران بودن اقلام ورزشی مربوط و وابسته بودن کشور به واردات آنها، گرانتر از برنامه ورزش باشگاهی است.

4. وجود بیش از 50 فدراسیون و 13 هزار هیات ورزشی با ایجاد ساختار ناکارآمد و بدون اولویت ورزشی در کشور ایجاب می نماید که نسبت به منطقی سازی و چابک سازی ورزش کشور و ضابطه مندی مدیریت امور اجرائی و مالی آنها اقدام عاجل نمائید.

5. جناب وزیر، زیاد دیده ایم و شنیده ایم که بسیاری از ورزشکاران ما در تهیه ابزار واقلام ورزشی از قبیل فشنگ، تپانچه، پارو و قایق و امثالهم با تنگناهای جدی روبرو بوده و هستند و بسیاری از قهرمانان ورزشی این کشور هنوز جوایز قهرمانی خود را دریافت نکرده اند. ضروری است در سال 1399 برای جلوگیری از مهاجرت این قهرمانان به کشورهای بیگانه همت مضاعف نمائید.

  • وزیر ورزش: سال 99 استقلال و پرسپولیس واگذار می شوند

6. جناب سلطانی فر، ظاهرا قصه پرغصه محکومیت پرونده های ورزشی ایران در محاکم بین المللی در سال آینده در برنامه شما قرار ندارد، جناب وزیر تا دیر نشده به همه فدراسیونها و هیاتهای ورزشی که بیش از 60 درصد بودجه جاری وزارتخانه تحت تصدی شما را می بلعند، بخشنامه کنید تا از ثبت هرگونه قرارداد ورزشی (ورزشکار و مربی) در عرصه ورزش حرفه ای و قهرمانی از سوی باشگاهها و فدراسیونهایی که سابقه محکومیت دارند، مادامی که دارای تراز مالی منفی (بدهی ها بیشتر از دارایی ها) و بدهی مالیاتی هستند، خودداری نمایند.

7. جناب وزیر اطلاع دارید که کمیته ملی المپیک از بودجه عمومی کشور ارتزاق می نماید و بیش از 36 سال است اساسنامه خود را به تصویب مراجع رسمی قانونگذاری کشور نرسانیده تا همچنان اجرای قوانین جاری کشور در مورد این نهاد در هاله ای از ابهام باشد. آیا برای حل این مساله در سال 1399 برنامه ای دارید؟

8. جناب وزیر با اعلام سال 1399 به عنوان سال واگذاری باشگاههای استقلال و پرسپولیس، به رسانه ها و طرفداران آدرس غلط ندهید. به موجب حکم بند ه ماده 2 قانون بودجه 1398 شما مکلف بودید این دو باشگاه را تا شهریور 98 واگذار کنید و لذا سال 1399 سال پاسخگویی شما به نهادهای نظارتی است زیرا به حکم قانون عمل نکردید.

  • سلطانی فر: حضور بانوان در آزادی یک اتفاق عظیم بود

مضافا به موجب تبصره 2 ماده 3 قانون اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، واگذاری شرکتهای فرهنگی - ورزشی استقلال و پرسپولیس فقط با حکم قانونگذار ممکن است. لذا نمی توانید خلاف قانون و به سلیقه خود عمل کنید. برای این دو باشگاه مردمی و این نهادهای فرهنگی - ورزشی بیش از این دردسر درست نکنید.

آقای وزیر حتما اطلاع دارید که به موجب ماده 18 قانون اجرای سیاستهای اصل 44، کلیه حقوق مرتبط با اعمال مالکیت بنگاهها به وزارت امور مالی و دارایی منتقل می گردد؛ یعنی اگر دو شرکت فرهنگی و ورزشی در شمول واگذاری باشند (که نیستند و نیازمند حکم قانونی مجددا می باشند) شما می بایست انها را به وزارت امور مالی و دارایی منتقل کنید.

برادر عزیز جناب آقای سلطانی فر؛ سال هاست است ورزش کشور به واگذاری باشگاه های فوتبال استقلال و پرسپولیس خلاصه شده است شما نیز به گونه ای عمل نکنید که وزیر فوتبال تان بنامند. به حمایت از فراوریات ورزشی داخلی، همگانی شدن ورزش، ارتقاء ورزش قهرمانی و تقویت پاشنه آشیل آن یعنی دیپلماسی ورزش برسید، ضمن آن مذاکرات اجرا شده با مقامات بین المللی را شفاف به اطلاع عموم برسانید.

اگر نمی توانید یا نمی خواهید به سیاست ها و قوانین نظام حکمرانی کشور عمل کنید سنگر ورزش کشور به عنوان یکی از نمادهای قوی شدن کشور را به کارآزموده ای، شجاع، مخلص و صادق بسپارید. اگر پای کارید که ان شاءالله هستید، در اولین گام فضاهای آزاد مجموعه عظیم آزادی تهران را بعنوان شهرک فراوریات ورزشی کشور در اختیار فراورینمایندگان و سرمایه گذاران ورزش قرار دهید و این را به یکصد مجموعه عظیم ورزشی در اقصی نقاط کشور تسری دهید.

منبع: همشهری آنلاین

به "آقای سلطانی فر ؛ وزیر فوتبال نباش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای سلطانی فر ؛ وزیر فوتبال نباش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید