7 بلایی که خوابیدن با آرایش بر سرتان می آورد

به گزارش وبلاگ افرا، روزیاتو/ خوابیدن با آرایش آنقدرها که شاید به نظر برسد بی ضرر نیست. این کار علاوه بر اینکه باعث کثیف شدن رختخواب تان می گردد، می تواند به ظاهرتان هم آسیب بزند. اگر به طور مرتب با آرایش بخوابید، ممکن است خودتان را در معرض خطرات جدی ای قرار دهید.

7 بلایی که خوابیدن با آرایش بر سرتان می آورد

در ادامه می خواهیم ببینیم خوابیدن با آرایش چه مضراتی دارد.

1- منافذ پوست را مسدود می نماید

بسیاری از محصولات آرایشی، به خصوص آن هایی که حاوی سیلیکون یا اکریلیک هستند، می توانند منافذ پوست را مسدود نمایند. این مواد به درون منافذ پوست نفوذ می نمایند و باعث می شوند باکتری ها و چربی طبیعی، درون منافذ باقی بمانند. ترکیب چربی، عرق، باکتری ها و سلول های مرده پوست ممکن است منجر به مسدود شدن منافذ پوست گردد. این امر می تواند در طول روز که آرایش به چهره دارید هم رخ دهد اما خوابیدن با آرایش احتمال آن را بیشتر می نماید.

2- باعث جوش می گردد

اگر قبل از خواب آرایش تان را پاک نکنید، اکسیژن کمتری به پوست تان می رسد. مواد شیمیایی تحریک آمیز درون محصولات آرایشی هم مدت زمان بیشتری در تماس با پوست باقی می مانند. اگر شب ها به پوست تان استراحت ندهید، مواد شیمیایی مضر و کمبود اکسیژن ممکن است در نهایت منجر به بروز انواع جوش گردد.

3- ممکن است منجر به پیری زودرس گردد

رنگ های مصنوعی و دیگر مواد درون محصولات آرایشی می توانند باعث واکنش های شیمیایی آسیب زننده شوند و به پیری پوست سرعت بخشند. پوست ما مانند یک سد حفاظتی در برابر محیط پیرامون مان عمل می نماید و اگر یاری نکنیم که شب ها خود را احیا کند، از قدرت تدافعی آن کاسته می گردد و ممکن است تغییرات ناخواسته ای در الگوهای ژنتیکی ما شکل بگیرد. استفاده از محصولات آرایشی می تواند امکان نفوذ رادیکال های آزاد به درون پوست را که در طول روز در معرض شان قرار داریم، فراهم کند.

4- ممکن است باعث عفونت های چشمی گردد و به مژه ها صدمه بزند

چشم پزشکان درباره استفاده از محصولات آرایشی حاوی فرمالدهید، فلزات سنگین و دیگر سموم هشدار می دهند. خوابیدن با وجود این سموم بر روی پوست می تواند منجر به تحریک شدن پوست و حتی ریزش مژه ها ظرف مدتی کوتاه گردد. اگر ریمل تان را به طور مرتب پاک نکنید، این امر می تواند به التهاب و ورم ملتحمه چشم ها گردد.

5- لب هایتان ترک می خورد

در طول روز که رژ لب دارید، معمولاً تمام مدت دست نخورده باقی نمی ماند چون خوردن و آشامیدن رژلب را فوراً پاک می نماید. اما در خواب رژلب فرصت کافی برای جذب رطوبت لب ها را دارد. اگر قبل از خوابیدن رژلب تان را پاک نکنید، احتمالاً صبح با لب های خشک و ترک خورده از خواب بیدار خواهید شد.

6- ممکن است باعث چرب شدن موها و پوست گردد

وقتی با آرایش می خوابید رختخواب تان و متعاقباً موها و پوست تان کثیف می گردد. ممکن است رژلب یا برق لب تان به موهایتان بمالد و باعث چرب شدن و گره خوردن آن ها گردد. پاک کردن صحیح آرایش پیش از خواب به ویژه برای کسانی مهم است که پوست چربی دارند، چون می تواند وضع را برایشان بدتر کند.

7- پوست کدر می گردد

خوابیدن با آرایش می تواند پوست را بی روح کند چون مواد آرایشی مدت زیادی روی پوست باقی می مانند. آلودگی های محیطی و دیگر سموم درون مواد آرایشی باقی می مانند و اگر شب ها به پوست تان استراحت ندهید، این امر ممکن است پوست را کدر و دچار چین و چروک کند.

اگر با آرایش خوابمان برد چه کنیم؟

آرایش چشم هایتان را با یک آرایش پاک کن بی بو که حاوی مواد آرامش بخش برای پوست باشد، پاک کنید.

چشم هایتان را با قطره چشم تسکین دهید.

با یک اسکراب خیلی ملایم یا روغن پاک نماینده آرایش تان را به طور کامل پاک کنید و بقیه مراحل روتین همیشگی مراقبت از پوست تان را انجام دهید.

برای ترمیم لب هایتان از یک نرم نماینده لب فوق غنی بهره ببرید و بگذارید 24 ساعت روی لب هایتان باشد.

منبع: همگردی

به "7 بلایی که خوابیدن با آرایش بر سرتان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 بلایی که خوابیدن با آرایش بر سرتان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید