3 دشمن اصلی موهای تان را بشناسید

به گزارش وبلاگ افرا، خبرنگاران : بعضی از خوراکی ها باعث ریزش موهای تان می گردد.

3 دشمن اصلی موهای تان را بشناسید

مصرف بعضی مواد غذایی خطر نازک شدن موها و در نتیجه ریزش موها را تشدید می نماید.

به گزارش وبلاگ افرا ، ریزش مو هم در زنان و هم در مردان رخ می دهد و معمولا دلایل مختلفی دارد که از وراثت گرفته تا سبک زندگی را شامل می گردد. با وجود این، فارغ از ریشه اصلی نازک شدن و ریزش موها، مصرف بعضی غذاها در رژیم غذایی روزانه نیز می تواند سلامت موها را تهدید کند.

به گفته پزشکان، سلامت موها رابطه مستقیمی با مواد مغذی مصرفی دارد. کمبود ویتامین ها به علت نداشتن یک رژیم غذایی متعادل موهای شما را تشنه مواد مغذی حیاتی نگه می دارد که شامل ویتامین C، پروتئین و آهن هستند. اما ریزش موها تنها به کمبود این مواد مغذی ختم نمی گردد.

هله هوله:

مصرف انواع هله هوله ها سلامت موها را به خطر می اندازند و ریزش مو را در پی دارند. کربوهیدرات های غنی شده شامل پاستا، نان، پیتزا و کیک، سیستم دفاعی بدن را در برابر استرس مسدود می نمایند و اگر به علت استرس دچار ریزش مو هستید، زمان آن رسیده که مصرف این هله هوله ها را محدود کنید.

شکر به کار رفته در این قبیل مواد با ریزش مو ارتباط دارد. مقاومت انسولینی که منجر به دیابت و چاقی می گردد، با ریزش مو و ریزش سکه ای در مردان و زنان مرتبط است. علاوه بر این، مصرف غذاهایی که شاخص گلیسمیک بالا دارند و باعث افزایش ترشح انسولین می شوند، با ایجاد عدم تعادل هورمونی منجر به ریزش مو می گردد.

غذاهای چرب:

معمولا غذاهای فست فودی که سریع آماده می شوند، جزو غذاهای خیلی چرب هستند و یکی از مواد غذایی است که باید برای حفظ سلامت موها از خوردن آن اجتناب کنید. در این میان می توان به چربی پوست اشاره نمود که رطوبت طبیعی موهای شما را تأمین می نماید.

زمانی که غذاهای چرب مصرف می کنید، این چربی طبیعی بدن را زیاد می کنید. چربی اضافه ای که فولیکول های مو را می پوشاند، مانع از رشد موها شده و منجر به ریزش آنها می گردد.

نوشیدنی های گازدار:

غذاها تنها مواردی نیستند که در رعایت یک رژیم متعادل باید رعایت کنید بلکه نوشیدنی ها هم اهمیت بالایی دارند و روی سلامت موها اثرگذار هستند. برای داشتن موهایی سالم، از خوردن نوشیدنی های گازدار خودداری کنید. این نوشیدنی ها قند را در جریان خود افزایش داده و این امر تأثیر منفی روی گردش خون گذاشته و مواد مغذی کمتری را به فولیکول های مو می رساند.

منبع: رکنا

به "3 دشمن اصلی موهای تان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 دشمن اصلی موهای تان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید