کشتی گیری که قهرمانی را از ایران گرفت: می خواستم با مدال جهانی خانه دار شویم

به گزارش وبلاگ افرا، آزادکار وزن 51 کیلوگرم نوجوانان ایران و دارنده مدال طلای آسیا با عذرخواهی از مردم ایران بخاطر اتفاق رخ داده در جریان رقابت های جهانی،گفت: هدفم این بود با رسیدن به مدال جهانی از مسئولان پاکدشت زمین جایزه بگیرم تا خانواده ما پس از سالها خانه دار شود.

کشتی گیری که قهرمانی را از ایران گرفت: می خواستم با مدال جهانی خانه دار شویم

علی قلی زادگان در مصاحبه با وبلاگ افرا، درباره اتفاقاتی که منجر به اخراج او از رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان و از دست رفتن عنوان قهرمانی ایران شد، اظهار کرد: متاسفانه عملکرد داور در این مبارزه بسیار بد بود. او پوئن های فنی را به من نمی داد و در مقابل هر چه حمله می کردم به من اخطار می داد. قضاوت ضعیف داور در طول مبارزه باعث شده بود تمرکزم به هم بریزد و در نهایت بازنده این مبارزه شدم.

دارنده مدال طلای آسیا درباره اینکه چرا در مسابقه رده بندی برای کسب مدال برنز، علی رغم ضربه فنی شدن، باز هم به عملکرد داور اعتراض داشته است، گفت: در زمانی که داور اعلام ضربه فنی کرد یک طرف شانه ام بالا بود و با زمین برخورد نداشت، بنابراین اعلام ضربه فنی درست نبود، به همین دلیل از مربیانم خواستم چلنج کنند اما فایده ای نداشت. آن لحظه ناراحت بودم و بخاطر عملکرد داوری و پوئن هایی که به من نداده بود خواستم اعتراض کنم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با مربی حریف دست نداده و همین بی احتیاطی باعث اخراج او از مسابقات، کسر 10 امتیاز عنوان پنجمی و از دست رفتن قهرمانی ایران شده است، خاطرنشان کرد: من واقعا چنین قصدی نداشتم. حتی بعد از اینکه از تشک خارج شدم و به پایین آمدم سمت مربی حریف رفتم و با او دست دادم. نمی دانستم قانون می گوید حتما از روی تشک باید به سمت مربی حریف بروم و از پایین تشک رفتن مورد قبول نیست وگرنه این کار را انجام نمی دادم.

قلی زادگان در پاسخ به این سوال که آیا این موارد در اردوهای تیم ملی به او و دیگر کشتی گیران گوشزد شده بود یا خیر، خاطرنشان کرد: بله. مربیان به ما گفته بودند اصلا به داوران اعتراض نکنید و فقط فکر مبارزه خودتان باشید و کشتی تان را بگیرید. همانطور که گفتم به هیچ وجه قصد بی احترامی نداشتم. من اگر می دانستم از پایین تشک رفتن سمت مربی حریف از لحاظ قانونی مورد قبول نیست قطعا همان روی تشک این کار را انجام می دادم تا این اتفاق رخ ندهد.

آزادکار وزن 51 کیلوگرم ایران افزود: حتی نزد مربی حریف رفتم و او هم از من استقبال کرد. من حتی نمی دانستم دیسکالیفه شدم. وقتی بیرون آمدیم داوران به مربیان ما گفتند کشتی گیر شما بدلیل دست ندادن با مربی حریف دیسکالیفه شده است.

وی درباره احساس خود پس از شنیدن این خبر با توجه به از دست رفتن عنوان قهرمانی ایران، گفت: خیلی ناراحت شدم و به هم ریختم. مربیانم گفتند اشکالی ندارد و کاری است که شده و غصه خوردن دیگر فایده ای ندارد. به من گفتند که آنها دوست نداشتند تیم ایران قهرمان شود و دنبال بهانه بودند تا این قهرمانی را از ایران بگیرند. با این وجود من خیلی از این اتفاق بد ناراحت بودم و حتی نمی توانستم غذا بخورم.

قلی زادگان در ادامه مصاحبه با وبلاگ افرا، با بیان اینکه اهل شهرستان پاکدشت در جنوب تهران است، گفت: شغل پدرم آزاد است. یک برادر دارم که 2 سال از من بزرگتر است که او هم کشتی می گیرد و بعد از آسیب دیدگی زانویش دوباره به کشتی بازگشته است.

وی درباره اظهارات مدیر تیم های ملی مبنی بر اینکه این مدال می توانست نقش مهمی در کاهش مسائل مالی خانواده قلی زادگان داشته باشد و به همین خاطر وی بابت از دست دادن مدال ناراحت بوده است، گفت: بله روی دریافت مدال خیلی حساب کرده بودم. ما مستاجر هستیم، نه خانه داریم و نه ماشینی چیزی. می خواستم مدال جهانی بگیرم شاید به ما هم زمینی در پاکدشت بدهند تا خانه ای بسازیم و ما هم صاحبخانه شویم. هدفم این بود بتوانم خانواده ام را با دریافت مدال شاد کنم و باری از دوششان بردارم اما همه چیز در چند ثانیه به هم ریخت.

دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا 2018، افزود: امیدوار بودم با این مدال جایزه ای از فدراسیون بگیرم یا با با پیگیری بتوانم از شورای شهر پاکدشت زمینی دریافت کنم تا خانه دار شویم. پس از آنکه قهرمان آسیا شدم چند کننده شورای شهر قول هایی داده بودند. مادر و پدرم امید زیادی داشتند به موفقیت برسم و دست پر به ایران بازگردم اما شرمنده آن ها و مردم ایران شدم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پس از دریافت مدال طلای آسیا، مسئولان پاکدشت کاری برای او انجام داده اند یا خیر، گفت:چند نفری از مسئولان شورای شهر و کنندگان پاکدشت، فرمانداری و ... آمدند و چند تا عکس هم دریافتد و رفتند اما خبری از جایزه و این چیزها نبود. در کل یک میلیون تومان برای طلای آسیا به من پاداش دادند که خرج کرایه ام به اردو هم نمی شد. گفتند در جهانی مدال بگیری جایزه می دهیم.

قلی زادگان در پایان با عذرخواهی از مردم ایران بخاطر این اتفاق، گفت: جوانی کردم و اتفاقی افتاد که نباید می افتاد. از تمام مردم ایران، کشتی دوستان و مربیانم عذرخواهی می کنم. اتفاقی افتاده که قابل جبران نیست. امیدوارم روزی برسد که با مدال طلای جهان این اتفاق را جبران کنم. از مسئولان هم می خواهم بیشتر به امثال من رسیدگی کنند و نگاهی هم به ما بیندازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کشتی گیری که قهرمانی را از ایران گرفت: می خواستم با مدال جهانی خانه دار شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گیری که قهرمانی را از ایران گرفت: می خواستم با مدال جهانی خانه دار شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید