قدوس: ویلموتس مربی فوق العاده ای است، از اولین سالم در آمیا راضی نیستم

به گزارش وبلاگ افرا، هافبک تیم ملی ایران می گوید به هیچ عنوان از وضعیتی که در اولین سال حضورش فرانسه داشته راضی نیست.

قدوس: ویلموتس مربی فوق العاده ای است، از اولین سالم در آمیا راضی نیستم

به گزارش وبلاگ افرا، تقریباً یک سال پیش، بعد از کلی برآورد همانطور که خیلی ها پیش بینی می کردند، تیم فوتبال اوسترشوندز سوئد، هافبک هجومی ایرانی اش سامان قدوس را به تیم آمیای فرانسه فروخت. او آغاز خوبی داشت و در همان هفت هفته نخست رقابت ها دو گل زد و دو پاس گل داد اما بعد از آن اوضاع فرق کرد.

آمیا تغییر سیستم داد و قدوس را به کنار های زمین فرستاد. او با این وجود به بازی هایش ادامه داد اما هرچه از آغاز فصل می گذشت، اوضاع برای او بد و بدتر می شد. اینگونه بود که بازیکن سابق تیم های سیرانسکا و ترلبورگ، اولین فصل حضورش در خارج از سوئد را با احساس نارضایتی به انتها رسید.

قدوس در این خصوص گفت: معمولاً می گویند که سال اول سال تطبیق پیدا کردن با شرایط جدید است اما من قطعاً با این موضوع موافق نیستم. من فقط می خواستم بازی کنم و تا جایی که می توانم در مسابقات تیمم حضور داشته باشم. در ابتدا با گل هایی که زدم و پاس گل هایی که می دادم، همه چیز خوب پیش می رفت اما بعد وارد این مقطع شدم که خیلی ها دیگر از شنیدن آن خسته شده اند و خودم هم از آن کاملاً خسته شدم چون فرصت استراحت چندانی نداشتم. فصل قبل از آن با اوسترشوندس در لیگ اروپا و جام حذفی سوئد شرکت داشتم. در انتها آن فصل به جام جهانی رفتم و از آنجا مستقیماً به آمیا. همه اینها مرا از نظر جسمی و روانی خسته کرد. به همین دلیل به مرور زمان من دچار افت شدم و خوب بازی نکردم، حداقل به آن کیفیتی که خودم می خواستم.

در حالی که اکثر بازیکنان شاغل در اروپا، در ماه ژانویه استراحتی یکی دو هفته ای داشتند، قدوس در آن موقع هم نتوانست تجدید قوا کند چون مجبور بود تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا همراهی کند.

قدوس ادامه داد: حضور در آن رقابت ها هم تأثیر خودش را گذاشت اما زمانی که ازآنجا برگشتم واقع احساس سرزندگی می کردم. با اینکه من هیچ فرصتی برای استراحت نداشتم اما وقتی برگشتم سرحال تر از زمانی بودم که به آنجا می رفتم. وقتی برگشتم، در آمیا دوباره برای مدتی اوضاعم خوب بود و این روند برای دو سه بازی ادامه داشت. اما دوباره خسته شدم و بعد هم که آن مشکل دستگاه گوارشی ام رخ داد و باید تحت عمل جراحی قرار می گرفتم. به همین دلیل فصل گذشته رای من فصل پرافت و خیزی بود.

قدوس 25 ساله با توجه از غیبت های که فصل گذشته داشت، ابراز نارضایتی کرد و گفت: من از فصلی که داشتم راضی نیستم، مطلقاً راضی نیستم اما من دوباره انگیزه دارم و برای آغاز فصل جدید امیدوارم. با آمیا و یک سرمربی جدید، یک اردوی پیش فصل خوب خواهم داشت که هیجان انگیز به نظر می رسد. من برای آغاز فصل جدید خیلی انگیزه دارم.

هافبک هجومی تیم آمیا در پاسخ به این سؤال که آیا از تغییر پست اش در این تیم نسبت به پستی که در اوسترشوندز داشت، راضی است یا نه تأکید کرد: کار خیلی سختی بود. به آمیا آمده بودم تا در پستی مرکزی بازی کنم که در ابتدا هم همینطور بود و در همان مقطع گل می زدم و پاس گل می دادم.اما از زمانی که به کنار های زمین رفتم ومجبور شدم در پستی بازی کنم که به آن عادت نداشتم، کار سخت شد. در فاز دفاعی عملاً دفاع چپ تیم بودم. وقتی من به سرمربی می گویم که می توانم در یک پست بازی کنم، پس باید بازی کنم اما این پست جدید چیزی نبود که به آن عادت داشته باشم. من در این پست برای توپ های اول و دوم باید بجنگم و این کاری نبود که پیش از این انجام می دادم اما باید خودم را به آن وفق دهم. سوای مسائل فنی، من از حضور در آمیا راضی ام. راطه اعضای این باشگاه مانند اعضای یک خانواده است. شاید یادگیری زبان فرانسه سخت ترین بخش زندگی در اینجا باشد چون فرانسوی ها خیلی نسبت به زبان شان تعصب دارند و نمی خواهند به زبان انگلیسی حرف بزنند و آن را یاد بگیرند.

سامان قدوس از جام جهانی سال گذشته بازیکن تیم ملی ایران بوده و هنوز هم هست، البته این تیم با ورود سرمربی جدید (مارک ویلموتس) دستخوش تغییراتی شده است.

قدوس در این باره هم گفت: کارلوس کی روش هشت سال سرمربی تیم ملی بود و رفتنش کمی تأسف آور بود چون او بود که پایه های این تیم را بنا نهاد. او واقعاً باعث ارتقا و پیشرفت این تیم شد. حالا اما ما یک سرمربی جدید مانند مارک ویلموتس داریم و به نظرم او فوق العاده است، البته من هنوز فرصت نکرده ام که زیر نظرش تمرین کنم. از زمانی که او آمده، تیم ملی فقط یک اردو داشته که من آن را از دست دادم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قدوس: ویلموتس مربی فوق العاده ای است، از اولین سالم در آمیا راضی نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدوس: ویلموتس مربی فوق العاده ای است، از اولین سالم در آمیا راضی نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید