کشاورزان قزوین در امر یکپارچه سازی اراضی کشاورزی مشارکت کنند

به گزارش وبلاگ افرا، فاطمه خمسه روز دوشنبه در اولین جلسه کارگروه یکپارچه سازی و جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی که با حضور توکلی مدیر کل یکپارچه سازی اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور، مدیرکل ثبت استاد و املاک، مدیر عامل آب منطقه ای استان و مدیر کل دفتر فنی استانداری برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه طی چند سال گذشته شاهد خرد شدن بحشی از اراضی کشاورزی استان بوده ایم.

کشاورزان قزوین در امر یکپارچه سازی اراضی کشاورزی مشارکت کنند

وی افزود: خرد شدن اراضی کشاورزی باعث می شود تولید محصولات کشاورزی توجیه اقتصادی نداشته باشید که اگر اراضی کشاورزی توجیه اقتصادی نداشته باشد با رها شدن و یا اجرا دادن به افراد غیر متخصص با هدف سود بیشتر سپرده می شود.

خمسه بر لزوم اهمیت تشویق و ترغیب کشاورزان به یکپارچه سازی اراضی کشاورزی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد : از کلیه ظرفیت های ترویجی، حوزه نمایندگی ولی فقیه، ائمه جمعه و جماعات و افراد با نفوذ در روستاها و مناطق کشاورزی برای اجرای این طرح بهره جست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : یکی از عوامل خرد شدن اراضی کشاورزی، صدور مجوز ساخت اطاقک برای اراضی کوچک است.

خمسه خاطر نشان کرد : جهاد کشاورزی برای صیانت از اراضی کشاورزی با هر گونه تغییر کاربری مخالفت می کند و با تغییر کاربری غیر مجاز برخورد قانونی خواهد کرد.

وی تاکید کرد : کشاورزان در امر یکپارچه سازی اراضی کشاورزی مشارکت کنند و در دریافت یارانه تسهیلات آبیاری نوین، مکانیزاسیون و سایر موارد را در اولویت قرار دهند.

این مقام مسئول اظهار داشت : روستاهایی که شرایط و آمادگی لازم برای اجرای این طرح را دارند با زمینه سنجی و شناسایی شوند تا بتوان بخوبی اجرای این طرح را در آن روستا پیش برد.

خمسه یاد آور شد : باید کشاورزی را از معیشتی به اقتصادی پیش برد و این امر در اراضی کمتر از یک هکتار امکانپذیر نخواهد بود.

منبع: mehrnews.com

به "کشاورزان قزوین در امر یکپارچه سازی اراضی کشاورزی مشارکت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشاورزان قزوین در امر یکپارچه سازی اراضی کشاورزی مشارکت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید