پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 26 خرداد 1401

به گزارش وبلاگ افرا، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و سه درجه به مرور و در طول روز به سی و پنج درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 26 خرداد 1401

به گزارش وبلاگ افرا؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی خواهد بود.

بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با احتمال توفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (26 خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (27 خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (28 خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 27 درجه و با حداکثر دمای 35 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

شرایط آلودگی هوای تهران

به گزارش ایسنا؛ بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (25 خرداد ماه) کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت تولید آلاینده ازن، در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی منطقه ها وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (26 خرداد ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها می شود، هرچند با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به ویژه در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، بااین حال افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در برخی منطقه ها خواهد شد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در استان های خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می دهد.

در استان های ایلام، خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید گرد و خاک خواهیم داشت.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 26 خرداد 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 26 خرداد 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید