پیشرفت موشکی کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را غافلگیر کرد

به گزارش وبلاگ افرا، پیشرفت های موشکی کره شمالی به مقدار ای بوده است که منابع مطلع اعلام کردند که کره جنوبی و ایالات متحده نتوانستند اطلاعات دقیقی از جدیدترین آزمایش موشک کروز پیونگ یانگ به دست آورند.

پیشرفت موشکی کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را غافلگیر کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افرا، منابع مطلع امروز (سه شنبه) اعلام کردند که کره جنوبی و ایالات متحده هنوز اطلاعات دقیقی درباره نوترین آزمایشات موشک کروز کره شمالی از جمله محل پرتاب و محل برخورد آن ها به دست نیاوردند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) روز گذشته (دوشنبه) گزارش کرد که پیونگ یانگ با موفقیت آزمایشات موشک کروز دوربرد نوی را در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری انجام داده است که موشک ها در ظرف مدت دو ساعت یک هزار و 500 کیلومتر پرواز کردند و به اهدافی برخورد نموده اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) هیچ گونه جزئیاتی درباره نوترین آزمایشات موشکی کره شمالی فاش ننموده است و این برآورد ها به وجود می آید که مقام های کره جنوبی و ایالات متحده نتوانسته اند آزمایش این موشک ها را در زمان واقعی شناسایی نموده و تشخیص دهند.

یکی از منابع دولتی کره جنوبی گفته است: کره جنوبی و ایالات متحده از نزدیک در حال تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به آزمایش ها هستند. ما هنوز جزئیاتی چون راستا دقیق پرواز را نفهمیده ایم. به نظر می رسد با توجه به ویژگی های موشک های کروز، محدودیت ها و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

یک منبع دیگر در این خصوص گفت، در موارد آزمایش های موشک بالستیک کره شمالی، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اطلاعات مربوط به این آزمایش ها را فوراً منتشر می نماید اما در مورد آزمایش های موشک کروز، صدور اعلامیه های عمومی به شرایط مربوطه بستگی دارد.

چانگ یانگ کئون کارشناس مسائل موشکی در دانشگاه هوا و فضای کره در این خصوص گفت: موشک های کروز آرام تر حرکت می نمایند و در مقایسه با موشک های بالستیک از قدرت کمتری برخوردار هستند به همین علت مهار حمله موشک کروز آسان تر است اما این موشک ها در ارتفاعات پایین تری حرکت می نمایند و شناسایی آن ها با رادار دشوارتر است و می توانند با دقت بیشتری اهداف را مورد حمله قرار دهند.

طبق گزارش یونهاپ، موشک های تازه آزمایش شده کره شمالی ظاهراً در ارتفاع حدود 100 متری پرواز نموده اند و سامانه های کنونی دفاع هوایی برای واکنش نشان دادن به موشک های بالستیک که در ارتفاع بالاتری در مقایسه با موشک های کروز پرواز می نمایند، طراحی شده است.

آنکیت پاندا ، محقق و کارشناس امور مربوط به منع اشاعه در بنیاد صلح بین المللی کارنگی هم گفت ارتفاع پرواز پایین تر موشک های کروز در مقایسه با موشک های بالستیک به این معنی است که اپراتورهای دفاع موشکی ممکن است برای تشخیص و ردیابی بهینه احتیاج به تغییر حسگرها از جمله رادارها داشته باشند.

وی توضیح داد: بسیاری از موشک های کره شمالیکه در سال های اخیر آزمایش شده اند، ویژگی هایی را از خود نشان داده اند که موجب شده چالش های بیشتری برای دفاع موشکی به وجود آید.

طبق قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، پیونگ یانگ از استفاده از فناوری های بالستیک محروم است اما این مسئله درباره موشک های کروز صدق نمی نماید.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی، موشک دوربرد نو کره شمالی را یک سلاح راهبردی بسیار مهم خواند و کارشناسان می گویند که این سلاح راهبردی عموماً نشان می دهد که پیونگ یانگ توانمندی هسته ای دارد.

طبق این گزارش، در جریان هشتمین کنگره حزب حاکم کره شمالی در ماه ژانویه ،کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دستور توسعه سلاح های هسته ای تاکتیکی را صادر کرد.

کیم جون راک سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در مورد نوترین آزمایشات موشکی کره شمالی گفت: ارزیابی ما این است که کره شمالی همچنان به توسعه موشک های کروز خود ادامه می دهد و ما از نزدیک در هماهنگی نزدیک با مقام های آمریکایی، هرگونه حرکات و اقدامات مرتبط را تحت نظارت داریم.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشرفت موشکی کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را غافلگیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت موشکی کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را غافلگیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید