پوشش اینترنت کشور به 94 درصد رسیده است

به گزارش وبلاگ افرا، رییس سازمان فناوری ایران گفت: هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور 22 درصد بوده و امروز با استراتژی های وزارت ارتباطات 81 درصد مردم حداقل هفته ای یکبار از اینترنت استفاده می کنند و در حال حاضر سطح پوشش در کشور 94 درصد به رسیده است.

پوشش اینترنت کشور به 94 درصد رسیده است

امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از طرح های پست بانک ایران که امروز (شنبه) با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه این فراگیری هم جنبه زیر ساختی و هم خدمات محتوا دارد، شرح داد: فراگیری در حوزه خدمات به معنای این است که خدماتی ارائه شود که گروه های مختلف با نیازمندی های خاص بتوانند از این خدمات استفاده کنند و در حوزه بانکی و مالی، که گسترش و فراگیری خدمات مورد توجه بیشتری است، نخستین موضوع احراز هویت افراد بدون نیاز به حضور برای استفاده از خدمات مالی است.

وی اضافه نمود: دومین موضوع دسترس پذیری خدمات بانکی است و معنی آن اینکه هرگروه از مشتریان با توجه به نیازمندی های خاصی که دارند بتوانند از آن خدمات استفاده کنند.

وی اظهار داشت: رابطه بانک ها و فناوری اطلاعات یک ارتباط دوسویه است، بانک ها از یک سو از فناوری اطلاعات استفاده می کنند تا خدمات مالی بهتری به شهروندان ارائه دهند و ابزارهایی مانند کیف پول الکترونیکی و احراز هویت و حتی ابزارهای مرتبط با شفافیت مالی در این دسته قرار دارند و از سوی دیگر بانک ها با حمایت از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به توسعه فناوری اطلاعات کمک می کنند.

ناظمی تاکید کرد: هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور 22 درصد بوده و امروز با راهبردهای وزارت ارتباطات 81 درصد مردم حداقل هفته ای یکبار از اینترنت استفاده می کنند، ضمن اینکه اکنون سطح پوشش در کشور به 94 درصد رسیده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از راهبردهای اصلی وزارت ارتباطات و فناوری فراگیری خدمات فناوری اطلاعات در کشوراست، اضافه نمود: ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات برای سومین سال پیاپی توسط ITU انتخاب شده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه پست بانک خود به عنوان یکی از پیشروان استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است، اضافه نمود: پست بانک به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت را آغاز کرده است.

ناظمی ضمن تقدیر از کنشگران اجتماعی که مسئله دسترس پذیری را به یک موضوع عمومی تبدیل کرده اند، گفت: امروز استفاده از خدمات بانکی برای نابینایان راستا می شود و این موضوع با پیگیری نابینایانی رقم خورد که این موضوع را تبدیل به یک دستور کارکردند.

گفتنی است آیین رونمایی از خدمات جدید پست بانک ایران در چارچوب توسعه اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شکلآنلاین برگزار شد. سرویس (IPG) درگاه پرداخت اینترنتی صوتی جهت استفاده نابینایان برای نخستین بار درسطح کشور، راه اندازی مرحله نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک، راه اندازی سجام (سامانه جامع احراز هویت مشتریان) در باجه های بانکی روستایی و آغاز فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت خدمات نوینی بود که امروز افتتاح شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پوشش اینترنت کشور به 94 درصد رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش اینترنت کشور به 94 درصد رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید