نوآوری و فناوری های جدید صنعت گردشگری در خرمشهر آموزش داده شد

به گزارش وبلاگ افرا، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر گفت: از سری دورههای ارتقای نیروی انسانی مرتبط با گردشگر که در سطح خوزستان درحال برگزاری است، کارگاهی با موضوع نوآوری و فناوری های جدید در صنعت گردشگری در خرمشهر تشکیل شد.

نوآوری و فناوری های جدید صنعت گردشگری در خرمشهر آموزش داده شد

به گزارش وبلاگ افرا به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سجاد پاکگهر امروز دوشنبه 9اردیبهشت 98 با اعلام این خبر اضافه کرد: توسعه روشهای ارائه خدمات به جامعه جهانی طی دهه های گذشته روند رو به رشدی به خود گرفته است.

او ادامه داد: در کنار انواع این خدمات، صنعت گردشگری نیز تحولات بسکمک را پشت سر گذاشته و می توان گفت امروزه علم جدید کمک شایانی به توسعه این صنعت و در کنار آن افزاش اشتغال موجود در این حوزه کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر با اشار به اهمیت صنعت گردشگری شرح داد: براساس آمارهای منتشرشده از سازمان جهانی کار، از هر ده نفر یک نفر در رابطه با صنعت گردشگری مشغول به کار است که این موضوع حاکی از آن است که کشورهای مختلف، سرمایه گذاریهای بسکمک در راستای ورود بیشتر گردشگر و از قِبَل آن ایجاد اشتغال صورت داده اند.

وی اضافه کرد: امروزه استفاده از فناوری های جدید نیز به عنوان یکی از راههای توسعه گردشگری در کشورهای مختلف شناخته شده است و عدم آگاهی و عمل به این روش ها را می توان به عنوان یکی از عوامل توسعه نیافتگی این صنعت در جامعه هدف قلمداد کرد.

پاکگهر بیان نمود: به همین دلیل و با توجه به اهمیت منطقه آزاد اروند و به طور کلی شهرستان های آبادان و خرمشهر در جذب گردشگر بخصوص گردشگران خارجی، با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان دوره آموزشیای تحت عنوان نوآوری و فناوری های جدید در صنعت گردشگری در شهرستان خرمشهر با هشت ساعت آموزشی برگزار گشت.

او گفت: در این دوره که با استقبال بیش از 120 نفر از دانشجویان و علاقه مندان صنعت گردشگری منطقه و استان خوزستان و با حضور معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند، مدیران موزه جنگ و موزه اولین پمپ بنزین برگزار گشت؛ ابتدا به نقش و جایگاه صنعت گردشگری در تحولات اقتصادی کشورهای توسعه یافته پرداخته شد و در ادامه به معرفی تعدادی از روش های نوین مورد استفاده در معرفی جاذبه های گردشگری ازجمله روش های معرفی دیجیتال پرداخته شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر اضافه کرد: همچنین در پایان بخش اول، ضمن برشمردن خصوصیات رسانه های ارتباط جمعی از آن به عنوان یکی از روش های مهم مورد استفاده در جذب گردشگران، تأکید شد.

وی گفت: در بخش دوم این کارگاه آموزشی هم به بیان نقاط ضعف و قوت حوزه گردشگری خرمشهر و آبادان با استفاده از داده های اطلاعاتی شرکت کنندگان پرداخته و در ادامه نیز پیشنهاد های مدنظر به منظور توسعه همه جانبه گردشگری منطقه ارائه شد.

پاکگهر با بیان اینکه این دوره آموزشی توسط مؤسسه آموزشی سهند اعتماد اروند برگزار گشت گفت: به شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی شرکت در دوره از سوی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اعطاء خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "نوآوری و فناوری های جدید صنعت گردشگری در خرمشهر آموزش داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوآوری و فناوری های جدید صنعت گردشگری در خرمشهر آموزش داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید