معرفی 3 خودرو دهه نودی مناسب برای دریفت

به گزارش وبلاگ افرا، وبسایت عصر خودرو: سر دادن بخش عقب خودرو و کنترل آن در حالت سر خوردن متوالی، هنری است که آن را تحت عنوان دریفت می شناسیم. اما هرچند که بسیاری از افراد حتی با خودروهای دیفرانسیل جلو نیز اقدام به اسلایدینگ (سُر خوردن) می نمایند، اما زمانی دریفتی اصولی انجام داده ایم که محور فعال در عقب یا نهایتا هر چهار چرخ قرار گرفته باشد و حین سُر خوردن، با هُل دادن چرخ ها از عقب، خودرو را کنترل کنیم. اما با توجه به اینکه عمده خودروهای دیفرانسیل عقب و مناسب دریفت موجود در ایران قیمت های چند صد میلیون تومانی دارند، در این مطلب به سراغ 3 دهه نودی مناسب برای دریفت خواهیم رفت که قیمت چندان بالایی هم ندارند.

معرفی 3 خودرو دهه نودی مناسب برای دریفت

نیسان آلتیما

چیزی که در بازار ایران تحت عنوان نیسان آلتیما به فروش رسید، در بازار دنیای با نام سِفیرو (Cefiro) به فروش می رسید. این سدان سایز متوسط خانوادگی که ابعاد بزرگ تری در قیاس با ب ام و E36 دارد، یکی دیگر از خودروهای بسیار محبوب در بین دریفترها ست؛ چرا که پلت فرم این محصول با نیسان اسکای لاین R32 یکسان بوده و به همین خاطر جای کار زیادی برای شخصی سازی دارد. البته جالب است بدانید که آلتیمای موجود در ایران که با پسوند A31 شناخته می گردد، در واقع پدر ماکسیمایی است که توسط پارس خودرو به بازار عرضه می شد و ماکسیمای موجود در ایران نیز در بازار دنیای تحت عنوان سِفیرو A33 شناخته می گردد.

این خودرو با موتورهای 4 و 6 سیلندر و گیربکس های اتوماتیک و دستی در ایران حضور دارد و قیمت آن بسته به میزان تمیزی، قوای فنی، امکانات و... بین 20 الی 40 میلیون متغیر است.

تویوتا کریسیدا

در بین دهه نودی هایی که در بازار ایران حضور دارند، کریسیدا حکم یک پیرمرد با ابهت را دارد که گاهی اوقات هم پایه شیطنت است! بدین ترتیب اگر قصد دارید هر از گاهی دُم خودرو دهه نودی خود را اندکی سُر دهید، کریسیدا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که این خودرو برعکس دو گزینه بالاتر، خلق و خوی چندان اسپرتی ندارد و بیشتر گزینه ای خانوادگی است اما در صورت انتخاب نسخه 6 سیلندر یا تملک یک نمونه 4 سیلندر دنده ای بسیار سر حال، کریسیدا هم می تواند بر سر پیچ ها میزان ترشح آدرنالین شما را افزایش دهد.

البته این خودرو در بین ژاپنی بازان سراسر دنیا هواداران خاص خودش را دارد و تا حدودی لوازم افترمارکت مناسب هم برای آن یافت می گردد. ضمن اینکه اگر قصد تعویض موتور و آماده سازی خودرو برای دریفت حرفه ای را داشته باشید هم کریسیدا حرف هایی برای گفتن خواهد داشت. کریسیدا را می توان با بودجه ای در حدود 15 الی 30 میلیون تومان خریداری کرد و به همین خاطر خودرو مقرون به صرفه ای محسوب می گردد.

ب ام و سری3

نسل سومنسل سوم سری3 را تحت عنوان اتاق E36 می شناسیم که در انواع کوپه، کابریو و سدان در بازار ایران حضور دارد. البته این محصول هم همچون هر خودرو دیگر موجود در ایران، عمدتا با نسخه سدان به بازار کشورمان راه یافته و اگر قصد خرید نمونه های نسبتا کمیاب کروک و کوپه آن را داشته باشید، با برچسب های قیمتی هنگفتی روبرو خواهید شد. E36 سدان که عمدتا با مدل 316i در بازار کشورمان حضور دارد، یک خودرو کامپکت با ابعادی نه چندان بزرگ است که زیربندی و ساختار کلی بسیار خوبی برای دریفت دارد که البته اگر نمونه 316i از نظر قوای پیشرانه شما را راضی نمی کند، نسخه های کمیاب تر 320i یا 325i این خودرو را نیز می توانید پیدا کنید.

همچنین با توجه به اینکه لوازم افترمارکت چه در بخش فنی و چه ظاهری برای این خودرو در بازار کشور و دنیا فراوان است، اگر بودجه کمک کند می توان بر اساس E36 یک خودرو شخصی سازی شده بسیار زیبا داشت. در بازار فعلی می توان E36 سدان را با 30 الی 50 میلیون تومان خریداری کرد و این در حالی است که نسخه های خاصی مثل معدود نمونه های M3 واقعی یا نمونه های کروک، قیمتی بسیار بالاتر دارند.

منبع: برترین ها

به "معرفی 3 خودرو دهه نودی مناسب برای دریفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 3 خودرو دهه نودی مناسب برای دریفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید