علی کریمی در آستانه انتخابات فدراسیون: از فوتبال کیسه ای برای خود نخواهم دوخت

به گزارش وبلاگ افرا، خبرگزاری خبرنگاران- علی کریمی آخرین پیام خود پیش از انتخابات فدراسیون را منتشر کرد.

علی کریمی در آستانه انتخابات فدراسیون: از فوتبال کیسه ای برای خود نخواهم دوخت

به گزارش وبلاگ افرا، کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اسطوره فوتبال ایران، در آستانه برگزاری انتخابات، پیامی در اینستاگرامش منتشر کرد که به شرح زیر است:

شفاف با مردم سرزمینم.

#دهم-اسفند-فوتبال-پاکم-آرزوست

#فوتبال-پاک

#فوتبال-پاکم-آرزوست

@mahdavikia-mehdi

@saeiddaghighi

@alipour-se7en

حالا امروز من به کنندگی از تعداد زیادی از چهره های فوتبالی مقابل شما ایستاده ام، بدون لابی، بدون وعده توخالی و تنها با پشتوانه خدا و مردم. تنها وعده من به مجمع، این خواهد بود که از فوتبال کیسه ای برای خودم ندوزم، ریشه فساد را در فوتبال خشک و برای سربلندی تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران با تمام وجود تلاش کنم. آنهایی که از قبل تصمیم خود را گرفته اند که هیچ، آنهایی هم که اصلا من را قبول ندارند هم به کنار؛ اما از آنهایی که هنوز رای شان قطعی نیست تقاضا دارم از بین نامزدها به کسی رای دهید که فردا عملکردش شما را در مقابل افکار عمومی به چالش نکشد. صاحب اصلی فوتبال مردم هستند و جدای اعمال نفوذ غیرفوتبالی ها در لابی های انتخاباتی، امیدوارم هرکسی رئیس فدراسیون شد در اعتلای فوتبال این مملکت موثر باشد و از مجمع می خواهم هرکدام از این 4 گزینه صاحب اکثریت آرا شد، حل مسائل فوتبال و تغییر در پرطرفدارترین ورزش کشور را از او بخواهید چون با شرایط کنونی و عدم پاسخگویی رئیس و هیات رئیسه، فوتبال ایران راهی به جز افول در پیش نخواهد داشت.

علی کریمی، 9 اسفند 1399

فردا (یک شنبه) مجمع فدراسیون فوتبال برگزار می شود تا رییس جدید فدراسیون فوتبال را انتخاب کند. علی کریمی، شهاب عزیزی خادم، مصطفی آجورلو و کیومرث هاشمی 4 کاندیدای انتخابات رییس فدراسیون هستند. علی کریمی و مصطفی آجورلو تنها کاندیداهای فوتبالی انتخابات فدراسیون فوتبال هستند، البته مصطفی آجورلو به دلیل سابقه مدیریت باشگاه های پاس و تراکتور در قیاس با گزینه های دیگر که از خانواده فوتبال نیستند، کاندیدایی فوتبالی محسوب می شود.

طبق برآوردهایی که از نظرات اعضای مجمع طی روزهای گذشته داشته ایم، علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال از پایین ترین شانس برخوردار است و رقابت اصلی بین گزینه های دیگر است. این بدان معنی است که فوتبالی ترین کاندیدای انتخابات فدراسیون تقریبا چیزی حدود 10 رای تا 12 رای بین اعضای مجمع دارد. اعضای مجمع فدراسیون فوتبال که به تعبیر حیدر بهارند، عصاره های فوتبال ایران هستند، باید بدانند نباید علی کریمی به عنوان فوتبالی ترین کاندیدا در انتخابات فدراسیون فوتبال از رقابت اصلی کاملا خارج باشد و در بین 4 کاندیدا با اختلاف فاحشی آخر شود. این قضیه وجاهت مجمع را زیر سوال می برد.

مجمع اگر به علی کریمی رای ندهد وجاهت خودش را زیر سوال می برد در مقابل هم علی کریمی اگر از متخصص ها استفاده نکند عقلانیت خودش را زیر سوال می برد. نداشتن سابقه یکی از بهانه های اعضای مجمع و غیرفوتبالی ها برای رای ندادن به علی کریمی است اما این سابقه مدیریتی بالاخره باید از یک جایی شروع شود تا پس از چند مدت فوتبال را همین فوتبالی هایی که سوابق خود را از امروز شروع می کنند، اداره کنند. اصلا مگر علی کفاشیان اولین بار که وارد مدیریت ورزش شد، سابقه داشت؟ او فقط یک دونده ورزشی بود، مثل خیلی های دیگر که بالاخره یک روزی از یک جایی شروع کردند تا انتها باتجربه شدند. یکی از معضل های فوتبال ما این است که اداره آن به دست کسانی افتاده که دلسوز این فوتبال نیستند و اصلا شاید هدف به سایه بردن فوتبال را دارند.

علی کریمی اگر با بی مهری مجمع روبرو نمی شد، به راحتی می توانست با استفاده از افراد متخصص در فدراسیونش، فوتبال ایران را هدایت کند. شاید اعضای مجمع بگویند علی کریمی تا به امروز به آنها هیچ برنامه ای نداده اما انصافا آنها فردا طبق برنامه رای می دهند؟ یعنی فردا هر نامزدی که در مجمع برنامه بهتری ارائه کند، رای می آورد؟ انتخابات فدراسیون به ما ثابت می کند نحوه رای گیری انتخابات ما مشکل دارد و نباید توقع داشته باشیم مجمعی که خودش نخبه و فوتبالی نیست، گزینه ای فوتبالی را برای ریاست فدراسیون انتخاب کند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "علی کریمی در آستانه انتخابات فدراسیون: از فوتبال کیسه ای برای خود نخواهم دوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی کریمی در آستانه انتخابات فدراسیون: از فوتبال کیسه ای برای خود نخواهم دوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید