ساخت باتری از اسفنج پلیمری سه بعدی

به گزارش وبلاگ افرا، ایسنا نوشت: دانشمندان موفق به ساخت نسل بعدی باتری های فلزی شدند که نسبت به نمونه های تاکنون ساخته شده دو برابر طولانی تر عمر می نماید و سریع تر شارژ می گردد.

ساخت باتری از اسفنج پلیمری سه بعدی

محققان دانشگاه ایالتی پنسلوانیا اخیرا با استفاده از اسفنج پلیمری سه بعدی یک باتری ساخته اند که به ادعای آن ها نسبت به باتری های لیتیومی کنونی ایمن تر است زیرا باتری های لیتیومی ممکن است به صورت ناگهانی منفجر شوند. دونگهای وانگ سرپرست این پروژه تحقیقاتی اظهار کرد: هدف ما ساخت نسل بعدی باتری های فلزی بود.

وی ادامه داد: در چند دهه اخیر از باتری های لیتیومی استفاده شده است که این باتری ها مشکلاتی را نیز به همراه داشته اند که مانع از پیشرفت این باتری ها شده است. این باتری ها در ساده ترین حالت از سه جزء تشکیل شده اند. یک الکترود مثبت، یک الکترود منفی و یک الکترولیت. زمانی که باتری شارژ می گردد، یون های لیتیوم از الکترود مثبت استخراج می شوند و به وسیله ساختاری کریستالی حرکت نموده و به الکترودهای منفی می رسند تا در آن جا ذخیره شوند.

زمانی که این فرآیند سریع تر انجام گردد، باتری نیز سریع تر شارژ می گردد. این در حالی است که رویکرد محققان دانشگاه پنسیلوانیا در ساخت این باتری جدید استفاده از یک پلیمر در ارتباط با فلز لیتیوم بوده است. مواد به کار برده شده در اسفنج متخلل که در ساخت باتری استفاده شده است، انتقال یونی را تسریع می بخشد و از نابودی باتری جلوگیری می نماید. محققان این پروژه اعلام کردند که باتری ساخت آن ها فناوری ساخت باتری ها و کاربرد آن ها را قدرتمندتر و به روزتر می نماید.

به عنوان مثال، این باتری می تواند در خودروهای برقی میزان عمر باتری ماشین را افزایش دهد.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "ساخت باتری از اسفنج پلیمری سه بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت باتری از اسفنج پلیمری سه بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید