دیدار وزیر ورزش با سفیر اسپانیا

به گزارش وبلاگ افرا، تهران (پانا) - در دیدار سفیر اسپانیا با وزیر ورزش و جوانان توسعه همکاری های مشترک در دو حوزه جوانان و ورزش میان تهران و مادرید مورد تاکید قرار گرفت.

دیدار وزیر ورزش با سفیر اسپانیا

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در دیدار صبح امروز لوئیس فیلیپه فرناندز با دکتر سلطانی فر راهکارهای همکاری های مشترک میان دو کشور به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

در این دیدار سلطانی فر با اشاره به روابط دیرینه و بلند مدت و مشترکات فرهنگی میان ایران و اسپانیا، ظرفیت های دو کشور را مورد توجه قرار داد و خواستار همکاری های مشترک در دو حوزه ورزش و جوانان شد.

وی گفت: متاسفانه با توجه به شیوع ویروس کرونا جهان با محدودیت های بسکمک روبرو شده که امیدوارم با تلاش مردم کشورهای مختلف هر چه سریعتر ازاین بیماری رها شویم و مردم بتوانند به شرایط عادی زندگی بازگردند.

وزیر ورزش و جوانان افزود : روابط تهران و مادرید در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از ثبات بسکمک برخوردار بوده است و همین مسئله می تواند کمک کند تا طرفین از ظرفیت ها برای توسعه همکاری های مشترک در دو بخش ورزش و جوانان بهره مند شوند.

سلطانی فر گفت: در ورزش پرجاذبه فوتبال امروز اسپانیا بزرگترین و بهترین باشگاه های جهان را در اختیار دارد و توانسته موفقیت های قابل توجهی در سطح اروپا و جهان به دست آورد. ضمن اینکه در رشته های مختلف دیگر نیز کشور اسپانیا ورزشکاران خوبی در اختیار دارد که هم در اروپا و هم در جهان افتخارآفرینی می کنند.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت های برخی از رشته های ورزشی ایران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در رشته هایی چون کاراته، تکواندو، کشتی ، والیبال و ووشو جایگاه بسیار خوبی در جهان دارد و جزو چهار، پنج کشور اول جهان هستیم. این امکان در ایران وجود دارد که تجربیات مان در این رشته ها را در اختیار سایر کشورها به ویژه کشور شما قرار دهیم .

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت ورزش در جذب توریسم ورزشی میان دو کشور گفت: همچنین در زمینه تبادل مربیان ورزشی، تیم های ورزشی، آموزش و انتقال تجربیات این همکاری ها می تواند صورت بگیرد ضمن اینکه در زمینه پزشکی ورزشی و توریسم ورزشی در قالب انعقاد تفاهم نامه از ظرفیت اسپانیا بهره بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه بر ارتقای سطح همکاری دو کشور در حوزه ورزش فوتبال تاکید کرد و ادامه داد: مناسب است بین روسای فدراسیون های فوتبال دو کشور ارتباط برقرار شود که بتوانیم از ظرفیت مربیان و مدرسین اسپانیا برای توسعه فوتبال ایران استفاده کنیم.

او افزود: مذاکراتی چند سال قبل اجرا شده بود که یک سند همکاری های ورزشی و جوانان بین دو کشور به امضا برسد که تا به امروز انجام نشده. امیدواریم پیگیری های لازم برای تهیه پیش نویس این تفاهم نامه قطعی شود و از همین جا از وزیر ورزش و فرهنگ اسپانیا برای سفر به ایران دعوت می کنم تا در این دیدار یادداشت تفاهم نامه را امضا کنیم.

در انتها سفیر اسپانیا از وزیر ورزش و جوانان ایران تشکر کرد و گفت: ورزش ایران در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است و امیدوارم که بتوانیم از دانش مربیان این کشور در جهت رشد ورزش اسپانیا بهره بگیریم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دیدار وزیر ورزش با سفیر اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار وزیر ورزش با سفیر اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید