دربی 97؛ پرسپولیس با تجربه تر، استقلال جوان تر

به گزارش وبلاگ افرا، ملاقات حساس و سنتی دربی مرکز همواره از اهمیت خاص خود برخودار بوده و این اقبال عمومی به این مسابقه، بازیکنان باتجربه و با سابقه می طلبد که بر هیجانات بازی غلبه نموده و سرنوشت بازی را معین نمایند. از طرف دیگر در طول رقابت دو تیم بازیکنانی حضور داشتند که در همان اولین حضورشان در دربی، خود را با شرایط این بازی بزرگ تطبیق داده و در سرنوشت این مسابقه تاثیرگذار شدند که از مشهورترین این بازیکنان می توان به ایمون زائد از پرسپولیس و ارسلان مطهری از استقلال اشاره نمود.

دربی 97؛ پرسپولیس با تجربه تر، استقلال جوان تر

کاپیتان ها در صدر با سابقه ترین ها

2 کاپیتان دو تیم بیشترین سابقه را بین بازیکنان فعلی در دربی دارند. جلال حسینی 14 بار در دربی بازی نموده و بیشترین سابقه را در 2 تیم دارد. بر اساس خبر های رسیده از اردوی پرسپولیس مصدومیت جلال حسینی بهبود نیافته و این بازیکن قادر به همراهی تیمش نیست. در صورت حضور جلال حسینی در دربی، این بازیکن در کنار علی جباری با 11 کاپیتانی، رکورددار بیشترین کاپیتانی در تاریخ دربی خواهد شد. جلال حسینی که سابقه گلزنی در دربی هم دارد در 14 بازی خود، 3 بار پیروز شده، 2 مرتبه شکست خورده و 9 دربی هم به تساوی انجامیده است.

وریا غفوری با 10 دربی رکورددار اردوی آبی پوشان است. غفوری زننده گل آخرین برد استقلال در لیگ مقابل پرسپولیس است. آن پیروزی تنها برد وریا در وقت قانونی مقابل پرسپولیس است. کاپیتان استقلال 3 بار هم در دربی مغلوب شده است. غفوری 6 بار در دربی کاپیتانی را تجربه نموده است.

کمال کامیابی نیا دومین بازیکن با تجربه پرسپولیس است که به مقدار کاپیتان استقلال در دربی بازی نموده است. وحید امیری و امید عالیشاه دو بازیکن پرسپولیس هستند که در 9 دربی بازی کردند. پرسپولیس از نظر بازیکن باتجربه کاملاً از استقلال غنی تر است و سیامک نعمتی با 8 دربی پنجمین بازیکن باتجربه پرسپولیس در دربی است. این در حالی است که روزبه چشمی و محمد دانشگر با 6 دربی دومین بازیکن باتجربه استقلال هستند و به مقدار مهدی ترابی از پرسپولیس در دربی سابقه دارند.

در بین بازیکنان دو تیم، آرمان رمضانی تنها بازیکنی است که سابقه بازی هم برای پرسپولیس و هم برای استقلال را در دربی دارد، ولی حضور او در زمین در مجموع به 10 دقیقه هم نرسیده است.

رضایی، نعمتی و ... در پی درخشش در اولین دربی

استقلال و پرسپولیس در فصل نو با چندین تغییر روبرو شدند و بازیکنان نوی به ترکیب دو تیم راه یافتند، ولی این تغییرات در استقلال با جذب چند بازیکن جوان بیشتر بود و این تیم از تعداد بازیکن دربی اولی بیشتری برخورددار خواهد بود.

علی نعمتی، رضا اسدی و حامد پاکدل بازیکنان پرسپولیس هستند در صورت حضور در این مسابقه برای اولین بار دربی را تجربه خواهند کرد. فهرست دربی اولی ها در استقلال بسیار شلوغ تر از پرسپولیس است و همه خطوط را شامل می گردد. در درون علیرضا رضایی در 3 بازی گذشته دروازه بان اول استقلال بوده و می تواند برای نخستین بار دربی را تجربه کند. عارف آقاسی و جعفر سلمانی مدافعان نو استقلال هستند. زبیر نیک نفس و سعید مهری هافبک هایی هستند که ممکن است برای نخستین بار در دربی میدان بروند.

استقلال در فصل نو، عناصر هجومی زیادی به خدمت گرفته که تجربه دربی ندارند که برجسته ترین آن ها رودی ژستد و کوین یامگا هستند. امین قاسمی نژاد، محمدرضا آزادی، امیرعلی صادقی، امیرحسین زاده سایر بازیکنانی هستند که برای اولین بار در این بازی بزرگ ممکن است بازی نمایند.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "دربی 97؛ پرسپولیس با تجربه تر، استقلال جوان تر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دربی 97؛ پرسپولیس با تجربه تر، استقلال جوان تر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید