بیانیه باشگاه پرسپولیس علیه استقلال: شما توهم دارید

به گزارش وبلاگ افرا، تهران (پانا) - باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه ای نسبت به بیانیه غیراخلاقی باشگاه استقلال واکنش نشان داد و رفتار آن باشگاه را نشانه توهم داشتن قدرت، برای دخالت در امور دیگر باشگاه ها دانست.

بیانیه باشگاه پرسپولیس علیه استقلال: شما توهم دارید

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است: در ابتدای امر یک شوخی به نظر می رسید. باور کردنی نیست که آن باشگاه شاید به خاطر توجهاتی که از آن بهره مند بوده تا جایی پیش رفته که احساس می نماید، می تواند برای باشگاهی بزرگتر و پرطرفدارتر چون پرسپولیس تصمیم بگیرد و معین تکلیف نماید.

به نظر به خاطر فضایی که مدیران آن باشگاه در آن قرار داشته و دارند، این احساس در آن مجموعه وجود دارد که اجازه دخالت در امور پرسپولیس را دارند تا حدی که در ارتباط با نامه نگاری های این باشگاه با ارکان فوتبال و لیگ کشور هم برای خود حق اظهارنظر قائل اند.

افکار عمومی را دعوت می کنیم به این مساله بیندیشند که چگونه آن باشگاه فکر می نماید باید درباره چنین امری، با چنین ادبیاتی بیانیه صادر کند و در ادامه بخواهد ارکان فوتبال را نیز برای رسیدن به خواست خود فرا بخواند! حرکت این باشگاه دقیقا مصداق شاخص این ضرب المثل است که چوب را که برداری ....

باشگاه پرسپولیس چهارشنبه بر اساس حقوق خود با فدراسیون نامه نگاری داشت، هیچ موضع گیری رسانه ای نداشت و حاشیه ای نیز ایجاد نکرد. باشگاه استقلال می توانست متقابلا برای فدراسیون نامه بنویسد، اگر در پی آن نبودند که در آستانه دربی، با ایجاد چنین تنش ها و جنجال هایی، امتیازهای نامتعارف بگیرند. اتفاقا، اگر موضوعی برای رسیدگی در کمیته اخلاق باشد همین مساله است و خواهان آن نیز هستیم.

پرسپولیس یک نامه ارسال و دغدغه خود را مطرح نمود و خواهان نظارت بیشتر شد، این یک کار قانونی است و اگر استقلال فکر می نماید صاحب حقوق فراقانونی است، حداقل بداند که اجازه تصمیم سازی برای پرسپولیس را ندارد.

پرسپولیس ابراز نگرانی نموده، چرا که متعجب است چطور یاری داوری که گل واضح مهدی عبدی به نفت آبادان (که توپ حداقل نیم متر درون دروازه بود) را ندیده، در یک بازی دیگر ابتدا آفسایدی که وظیفه ذاتی اش است را تشخیص نداده و از فاصله 30 متری و با وجود حضور چند بازیکن در راستا دیدش، خطای هندی را اعلام می نماید که داور وسط نزدیک تر و در زاویه ای بهتر بوده ولی خطایی تشخیص نداده؟! کارشناسان تلویزیونی هم اعتقاد به اشتباه بودن تصمیم داوران داشتند.

ادعا نموده اند کمیته اخلاق باید ورود کند (!) اما به مدعیان اخلاق باید گفت شما هنوز حدود وظایف و اختیارات کمیته اخلاق را هم نمی دانید.

مدعیان اخلاق بگویند چطور وقتی با زورگویی و بی قانونی بازی خود در جام حذفی را عقب انداختند و حتی در همان بازی هم با اشتباهات مسلم داوری پیروز شدند به یاد اخلاق نیفتادند؟ چه بسا، اگر جوانمردانه بازی می کردند اکنون تیم جوان پیکان در یک چهارم نهایی جام حذفی حاضر بود.

به مدعیان اخلاق که ادعای داشتن نیمکتی آرام را دارند باید گفت آیا محدوده مربیان در کنار زمین تغییر نموده و بقیه خبر ندارند که یک مربی در حرکتی بی سابقه به ناگهان ده متر وارد زمین می گردد ولی از مراجع انضباطی تذکر هم نمی گیرد؟

باشگاه استقلال در بیانیه خود از حمایت های نامتعارف برای پرسپولیس سخن گفته است. فارغ از این که افراد بی طرف همیشه چنین مسائلی در فضای مجازی را ساده لوحانه توصیف نموده اند، اما باور و طرح چنین ادعاهای بچه گانه ای در فضای رسمی بر حیرت ما افزوده و البته که باشگاه پرسپولیس اقدام به پیگیری می نماید و باید درباره آن پاسخ گو باشند.

به مدعیان اخلاق می گوییم در روزگاری که حق تیم های زحمتکشی مثل پارس جنوبی جم، پیکان، گل گهر و ... خورده شد و هیچ نهادی هم به این اتفاقات ورود نکرد، خوش باشید. از کمیته اخلاق نام بردید اما به یاد داشته باشید اگر همه مراجع و کمیته های انضباطی جهان هم جمع شوند برای رسیدگی به تخلفات شما کافی نیست.

در این رابطه باز هم حرف داریم...

منبع: خبرگزاری پانا

به "بیانیه باشگاه پرسپولیس علیه استقلال: شما توهم دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پرسپولیس علیه استقلال: شما توهم دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید