ذوالفقارنسب: سرآمد عوامل قهرمانی پرسپولیس باقری بود، حواشی مانع قهرمانی استقلال شد

به گزارش وبلاگ افرا، پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: کریم باقری حواشی را از پرسپولیس دور کرد و سرآمد عواملی بود که باعث چندین قهرمانی متوالی سرخ پوشان شد.

ذوالفقارنسب: سرآمد عوامل قهرمانی پرسپولیس باقری بود، حواشی مانع قهرمانی استقلال شد

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ افرا، پرسپولیس برای چهارمین مرتبه متوالی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال را تجربه کرد اما استقلال در این زمینه ناپیروز بوده تا این موضوع باعث اعتراض طرفداران این تیم شود. به همین منظور گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ افرا در نظر دارد نظر کارشناسان خبره را در خصوص پیروزیت های پرسپولیس و ناکامی های استقلال جویا شود.

بیژن ذوالفقارنسب در خصوص چهار قهرمانی متوالی پرسپولیس و ناکامی های استقلال به خبرنگار ورزشی وبلاگ افرا اظهار کرد: استقلال و پرسپولیس دو تیم قدیمی و خوب کشورمان هستند. هر دو به خاطر مسائل مالی به نوعی دچار مسائل مدیریتی خاص خود شدند ولی پرسپولیس به دلیل استفاده از بازیکنان شاخص که از دیدگاه روان شناسی اجتماعی عملکردی متمایز نسبت به سایر بازیکنان تیم های دیگر داشتند، راه و روش منطقی و اصولی را در پیش گرفتند که منجر به کسب چهار عنوان قهرمانی متوالی شد.

وی ادامه داد: صبوری و بردباری بازیکنان باتجربه پرسپولیس باعث شد تا بازیکنان جوان تیم نتوانند رفتاری داشته باشند که تیم ضرر کند. در حقیقت اولویت بازیکنان قدیمی تیم این بود که این تفکر و ایده را که از سوی برانکو ایوانکوویچ نشاُت گرفته بود به بازیکنان انتقال دهند که پیروزیت تیم بر هر موضوع دیگر ارجحیت دارد. در میان بازیکنان شاخص پرسپولیس می توان به سید جلال حسینی، علیرضا بیرانوند و شجاع خلیل زاده اشاره کرد که بیش از سایرین برای پیروزیت پرسپولیس زحمت کشیدند.

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: سرآمد تمامی عوامل و اشخاصی که برای سربلندی سرخ پوشان زحمت کشیدند کریم باقری بود که نقش مثبتی در زمان برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون داشت. او به خوبی حاشیه را در مواقع بحرانی از تیم دور کرد و اجازه ورود مسائل غیرورزشی را به تیم نداد. یحیی گل محمدی نیز در دوران حضورش در تیم توانست به خوبی کاشته های زمان برانکو را درو کند و با اندیشه های صحیح خود بیامیزد که این موضوع منجر به تکرار قهرمانی های پرسپولیس شد.

وی با اشاره به این موضوع که در تیم استقلال همبستگی گروهی و تیمی به اندازه پرسپولیس وجود نداشت، شرح داد: تغییرات بسیار زیادی در تیم استقلال صورت گرفت و بازیکنان فرصت هماهنگ شدن با یکدیگر را از دست دادند. ضمن اینکه در مدیریت باشگاه استقلال شاهد تغییرات گسترده ای بودیم. در حقیقت فقدان بازیکنان باتجربه باعث شد تا استقلال بیش از اندازه درگیر حواشی شود و به همین دلیل پیروز به کسب عنوان قهرمانی در چند فصل اخیر نشده است.

ذوالفقارنسب در خصوص اینکه پرسپولیس می تواند با یحیی گل محمدی فتح لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کند، تأکید کرد: با شرایط موجودی که در سال های اخیر داشتیم و شناختی که از ظرفیت فنی فوتبال ایران دارم، فکر نمی کنم این امر محقق شود. در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حداقل 30 درصد تیم باید بازیکنان شاخص خارجی باشند. نفراتی که بتوانند با کیفیت بالای خود تیم را در سطح قرار دهند که بتواند به سمت قهرمانی حرکت کند. چنین شرایطی با اوضاع نابسامان مالی در پرداخت حق و حقوق بازیکنان خارجی در ایران میسر نیست.

وی ادامه داد: دو فصل پیش که پرسپولیس نتوانست قهرمان آسیا شود، مهم ترین دلیل این بود که بازیکنان خارجی تیم ژاپنی به مراتب بهتر از خارجی های پرسپولیس بودند. بنابراین نه تنها پرسپولیس که هیچ تیم دیگری از ایران شانسی برای قهرمانی در آسیا نخواهد داشت و حداکثر می تواند به جمع چهار تیم برتر صعود کند. راهیابی پرسپولیس به دیدار فینال هم از استثناهای فوتبال ما بود.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ذوالفقارنسب: سرآمد عوامل قهرمانی پرسپولیس باقری بود، حواشی مانع قهرمانی استقلال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقارنسب: سرآمد عوامل قهرمانی پرسپولیس باقری بود، حواشی مانع قهرمانی استقلال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید