جزئیات نتایج اولیه کنکور ، شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی متفاوت ، آزمون عملی برخی رشته ها چگونه برگزار می شود؟

به گزارش وبلاگ افرا، سازمان سنجش جزئیاتی را درباره نتیجه علمی اعلام شده برای داوطلبان شرکت کننده در نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 گفت.

جزئیات نتایج اولیه کنکور ، شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی متفاوت ، آزمون عملی برخی رشته ها چگونه برگزار می شود؟

به گزارش وبلاگ افرا، نتیجه علمی نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 به صورت کارنامه حاوی نمرات خام بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، کارنامه نتیجه خود را در سایت سازمان سنجش مشاهده کنند.

شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی قبلی داوطلب

نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده و قصد شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با همان گروه آزمایشی قبلی را دارند، با نمره کل آزمون و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و… در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد که باید براساس کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

شرایط انتخاب رشته داوطلب در گروه آزمایشی متفاوت

نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده و در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با گروه آزمایشی متفاوت شرکت کنند، در بازه زمانی اعلامی و مطابق با انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یک یا دو گروه علاقمندی (هنر و زبان های خارجی)، با اعمال نمره کل آزمون گروه مورد نظر و نمره کل سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه، کارنامه حاوی رتبه و … در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و با توجه به این کارنامه می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

شرایط انتخاب رشته برای داوطلبان شرکت کننده در یک نوبت

داوطلبانی هم که صرفاً در همین مرحله از آزمون (نوبت اول آزمون سراسری 1402) شرکت کرده اند، با نمره کل آزمون این مرحله (دی ماه سال 1401) و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و… در مردادماه به آنها اعلام خواهد شد که باید براساس کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

اعلام شرایط رشته های دارای آزمون عملی در تیرماه 1402

در خصوص رشته هایی که دارای آزمون عملی هستند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه 1402) اطلاع رسانی خواهد شد.

داوطلبان می توانند سوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی: https://request.sanjesh.org/ به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند. ضمناًً داوطلبان در صورت لزوم می توانند سوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن 42163 با پیش شماره 021 در میان بگذارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات نتایج اولیه کنکور ، شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی متفاوت ، آزمون عملی برخی رشته ها چگونه برگزار می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نتایج اولیه کنکور ، شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی متفاوت ، آزمون عملی برخی رشته ها چگونه برگزار می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید