توزیع روزانه 15 تن تخم مرغ، گرانی را از جهاد کشاورزی پیگیری کنید

به گزارش وبلاگ افرا، معاون سازمان صمت خراسان جنوبی از توزیع روزانه 15 تن تخم مرغ در استان اطلاع داد و گفت: چرایی افزایش قیمت و مسائل این حوزه باید از مسئولان مربوطه در جهادکشاورزی پیگیری گردد.

توزیع روزانه 15 تن تخم مرغ، گرانی را از جهاد کشاورزی پیگیری کنید

به گزارش از ، در اولین هفته پاییز بازار گرانی کالا ها داغ شده و قیمت انواع مواد مصرفی مردم فرایند افزایشی پیدا نموده است. مردم خراسان جنوبی گلایه مند از اعلام نرخ های مصوب مسئولان در رسانه ها هستند. قیمت های مصوب گویی فقط در دفتر مسئولان تصویب می گردد و در بازار نظارتی وجود ندارد. مشخص نرخ ها در فروشگاه ها روزانه اعلام می گردد و خبری از محصولاتی که نرخ مصوب آن اعلام می گردد در بازار نیست.

قیمت تخم مرغ را از چند فروشگاه در بیرجند جویا شدیم که فروشندگان نرخ های 15 هزار و 500 تومان تا 16 هزار و 500 تومان را اعلام کردند و عنوان کردند این نرخ شناور است و روزانه تغییر می نماید.

جویبان معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمتی که در مورد تخم مرغ در کشور به وجود آمد نهایت کوشش خود را نموده ایم که در خراسان جنوبی مردم به این کالا با قیمت مصوب و با سهولت دسترسی داشته باشند.

او بیان نمود: قیمت تخم مرغ در مراکز عرضه مستقیم 14 هزار و 500 تومان است و روزانه بین مراکز توزیع می گردد.

جویبان با اشاره به اینکه در شهرستان بیرجند سه مرکز اصلی توزیع تخم در خیابان جمهوری کار توزیع را انجام می دهند، ادامه داد: البته کار توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب در شهرستان های خراسان جنوبی نیز برای دسترسی مردم به این کالا صورت می گیرد.

او گفت: خوشبختانه کل احتیاج خراسان جنوبی به تخم مرغ از محل فراوری داخل استان و از واحد های فراوریی خراسان جنوبی تأمین می گردد و از این نظر کمبودی در خراسان جنوبی در زمینه تأمین این محصول وجود ندارد.

  • 760 تن شکر تنظیم بازار برای خراسان جنوبی

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: روزانه حدود 15 تن تخم مرغ در خراسان جنوبی توزیع می گردد.

جویبان اضافه کرد: البته متولی فراوری و تحویل کالاهایی، چون مرغ و تخم مرغ با قیمت مصوب درب واحد های فراوریی جهاد کشاورزی است و چرایی افزایش قیمت و مسائل این حوزه باید از مسئولین مربوطه در این سازمان پیگیری گردد.

اگرچه مسئول مربوطه اعلام نموده که قیمت مصوب در مراکز عرضه مستقیم 14 هزار و 500 تومان است، اما آیا در این شرایط کرونایی مردم امکان دسترسی به این مراکز در یک منطقه شهری برای خرید یک کیلو تخم مرغ به نرخ مصوب را دارند. جای سوال است قیمت های مصوبی را که مسئولان در رسانه های ملی و استانی اعلام می نمایند را چرا مردم نمی توانند لمس نمایند؟

منبع : مهر

انتهای پیغام / ط ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توزیع روزانه 15 تن تخم مرغ، گرانی را از جهاد کشاورزی پیگیری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع روزانه 15 تن تخم مرغ، گرانی را از جهاد کشاورزی پیگیری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید