توافق سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای تامین و توزیع واکسن کادر درمان

به گزارش وبلاگ افرا، تهران (پانا) - براساس درخواست سازمان نظام پزشکی مقرر شد که توزیع واکسن در هر شهر و شهرستان با اعلام اسامی توسط سازمان نظام پزشکی و با هماهنگی و نظارت سازمان نظام پزشکی آن شهر یا شهرستان با مسئول شبکه بهداشت آن شهرستان در بیمارستان های معین شده انجام گردد.

توافق سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای تامین و توزیع واکسن کادر درمان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در جلسه ای که صبح امروز یکشنبه هشتم فروردین درخصوص نحوه واکسیناسیون کادر درمان، با حضور رئیس کل سازمان نظام پزشکی، معاون کل وزیر بهداشت، معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در این وزارتخانه برگزار گردید، توافقات لازم برای واکسیناسیون کادر درمان در سریع ترین زمان ممکن انجام شد.

در این جلسه که به دنبال پیگیری های گسترده و روزانه قبلی صورت پذیرفت، دکتر ظفرقندی خواهان تامین سریع و تزریق واکسن های استاندارد برای کادر درمان کشور شد و در نهایت درخصوص چگونگی تامین و توزیع واکسن های کادر درمان توافقات لازم صورت پذیرفت.

در این جلسه در خصوص راه های تامین سریع واکسن های مورد احتیاج کادر درمان از طرق مختلف هماهنگی های لازم انجام شد. همچنین براساس درخواست سازمان نظام پزشکی مقرر شد واکسیناسیون دقیقا براساس اولویت های ثبت شده در سند ملی واکسیناسیون کشور انجام گردد و خارج از اولویت های ذکر شده هیچ گونه تلقیحی انجام نگردد.

همچنین براساس درخواست سازمان نظام پزشکی مقرر شد که توزیع واکسن در هر شهر و شهرستان با اعلام اسامی توسط سازمان نظام پزشکی و با هماهنگی و نظارت سازمان نظام پزشکی آن شهر یا شهرستان با مسئول شبکه بهداشت آن شهرستان در بیمارستان های معین شده انجام گردد.

جزئیات انجام برنامه واکسیناسیون کادر درمان که به صورت سریع و چند هفته ای انجام خواهد شد در همین هفته توسط ریاست سازمان نظام پزشکی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است علاوه بر کادر درمانی و بهداشتی بیمارستان ها و مراکز درمانی بر اساس آماری که تا کنون در سامانه نظام پزشکی اقدام به ثبت نام نموده اند، حدود 60 هزار نفر از کادر درمان بخش خصوصی برای دریافت واکسن کرونا ثبت نام نموده اند. از این تعداد 34306 نفر خانم و 25684 نفر مرد هستند.

از بین ثبت نام شدگان همچنین حدود 10 هزار نفر بالای 55 سال و مابقی زیر این سن هستند. بیشترین نفرات در استان تهران با 21616 نفر و کمترین ایلام با 213 نفر اعضای کادردرمان هستند که تا کنون به وسیله سامانه پیروز به ثبت نام شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "توافق سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای تامین و توزیع واکسن کادر درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای تامین و توزیع واکسن کادر درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید