(تصاویر) bZX4؛ پرچمدار خودروهای برقی تویوتا معرفی گردید

به گزارش وبلاگ افرا، خودروسازی ژاپنی تویوتا، تا به امروز در زمینه خودرو های هیبریدی بسیار سریع عمل نموده است، اما در معرفی مدل های باتری برقی به خط فراوری خود نسبتاً کند عمل نموده است. اما این بار به نظر می رسد که این کمپانی رویکرد جدی تری در قبال عرضه خودرو های تمام الکتریکی، با معرفی خودروی مفهومی Toyota bZ4X در پیش گرفته است که براساس اطلاعیه این شرکت قرار است اولین نمونه های آن در سال 2022، عرضه گردد.

(تصاویر) bZX4؛ پرچمدار خودروهای برقی تویوتا معرفی گردید

به گزارش وبلاگ افرا به نقل از وبسایت autoexpress، این خودروی SUV که به صورت مفهومی طراحی شده است، اولین نمونه از هفت خودروی کلاس bZ تویوتا خواهد بود که قرار است از هم اکنون تا سال 2025 به عنوان بخشی از 15 مدل تمام الکتریکی تویوتا، عرضه گردد. این اتومبیل روی پلت فرم e-TNGA، نسخه کاملاً الکتریکی مدولار این شرکت قرار خواهد گرفت و همچنین مطابق با خودروی سوبارو که گفته می گردد ورودی سیستم چهار چرخ محرک دارد، ساخته می گردد.

به گزارش وبلاگ افرا، تویوتا از ارائه ابعاد کانسپت bZ4X خودداری نموده است، با این حال در معرفی آن از عبارت یک خودروی SUV متوسط استفاده نموده است که این گزاره نشان می دهد، می توان با تفسیر عدد 4 در نام اختصاری این خودرو، به اندازه های احتمالی آن که احتمال مدل RAV4 تویوتا است، پی برد. پیش آمدگی جلو و عقب این خودرو، هر دو کوتاه به نظر می رسند، بنابراین فاصله محوری ممکن است بلندتر از مدل مجهز به پیشرانه معمولی باشد. در واقع، تویوتا می گوید فضای عقب در کانسپت bZ4X مشابه فضای لیموزین لکسوس LS است بنابراین منصفانه است که بگوییم این خودرو باید رقیب اتومبیل هایی مانند VW ID.4 و Skoda Enyaq باشد.

تویوتا همچنین تصویری واضح از بالا به پایین خودرو منتشر ننموده است، اما این شرکت می گوید bZ4X دارای شارژ خورشیدی است و این امر تقریباً قطعی است که چنین موضوعی به وسیله پنل های نصب شده روی سقف محقق می گردد. قسمت جلوی اتومبیل فاقد پنجره جلوی موتور است، اما هنوز هم در زیر لبه جلوی سپر، دهان و چراغ های فوق العاده باریک وجود دارد که به عنوان ابرو های بالای چراغ های اصلی چهار لنزه عمل می نمایند. به گزارش وبلاگ افرا، یک چراغ عقب یکپارچه تمام عرض قسمت عقب را فراگرفته است و در دو طرف چراغ های اصلی عقب اجرا شده اند. در داخل کابین نیز ما شاهد یک صفحه نمایشگر عظیم و یک صفحه سرگرمی در وسط هستیم و به نظر می رسد تزئینات داخل خودرو از پارچه نیز بهره گرفته شده است.

این خودرو همچنین دارای یک فرمان غیر معمول است که نشان می دهد bZ4X به فناوری راهنمایی اتوماتیک نیز مجهز شده است. تویوتا می گوید که کالیبراسیون سیستم به این معنی است که راننده هنگام چرخش دیگر نیازی به چرخاندن کامل دستان خود به دور فرمان را ندارد و این امر باعث شده است که فرمان جدید فاقد نیمه بالایی دایره سنتی باشد. این فناوری ابتدا در چین در دسترس قرار خواهد گرفت، اما تویوتا می گوید که میخواهد آن را در سراسر دنیا گسترش دهد.

از نام این خودرو می توان به اطلاعات دیگری نیز دست یافت. bZ در نام این خودرو، به معنای Beyond Zero است که نشان دهنده تعهد تویوتا به فراوری خودرو های بدون کربن دارد. حرف X نیز نشان دهنده سبک بدنه کراس اوور است. تویوتا پیش از این مجموعه ای از مدل های تمام الکتریکی را پیش نمایش نموده است که نشان می دهد همواره یک مدل هاچ بک با شکل معمولی تر، در کنار یک وسیله نقلیه عظیمتر کراس اوور وجود خواهد داشت. در نهایت همانطور که Auto Express سال گذشته فاش نموده است، تویوتا سری bZ با انواع پسوند های عددی، تجاری سازی نموده است. تویوتا انتظار دارد که خودروی bZ4X را تا تابستان سال 2022 راهی نمایشگاه های بین المللی کند و قیمت آن نیز چیزی در حدود 40 هزار پوند خواهد بود.

تویوتا هنوز هیچ مشخصات فنی تکمیلی برای این خودرو اعلام ننموده است بنابراین ظرفیت باتری و سرعت شارژ این خودرو ناشناخته مانده است. اما آندره کارلوچی، رئیس بازاریابی و توسعه محصولات تویوتا در اروپا، در مصاحبه با Auto Express گفت که ویژگی های قابل دستیابی شرکت می تواند فراتر از اعداد و ارقام ادعا شده در رسانه ها باشد. کارلوچی اضافه نمود: من فکر می کنم باید مشخصات مناسب را با هزینه مناسب ارائه دهیم. این فلسفه اساسی تویوتا است. ما می خواهیم با خودرو های رده D-SUV رقابت کنیم بنابراین مشتریان آنچه را که وعده داده شده، دریافت خواهند کرد.

به گزارش وبلاگ افرا، کارلوچی همچنین تأکید کرد که؛ ما 25 سال پیش آغاز به ساخت وسایل نقلیه برقی کردیم، بنابراین می دانیم که چگونه آن ها را بسازیم و چگونه سیستم آن ها را با اجزای دیگر خودرو، در ارتباط درست قرار دهیم. باتری های زیر 5deg در عملکرد خود ناپایدار هستند و در کشور های بسیار گرم این امر می تواند دوام عملکرد خودرو را تحت تأثیر قرار دهد. این دقیقاً چیزی است که من فکر می کنم تویوتا می تواند چیزی منحصر بفرد برای ورود به بازار این خودرو ها داشته بشد. شما ممکن است که بگوید که خودروی شما تا فلان محدوده برد دارد، اما این فقط یک ادعا است چرا که شرایط این ادعای شما را به چالش خواهد کشید، اما تویوتا می خواهد با مدل های جدید bZ، انچه را که ادعا می نماید، به اثبات برساند.

تصاویر خودروی برقی Toyota bZ4X

منبع: فرارو

به "(تصاویر) bZX4؛ پرچمدار خودروهای برقی تویوتا معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) bZX4؛ پرچمدار خودروهای برقی تویوتا معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید