باز هم آزمایش موشکی توسط کره شمالی، ترامپ: این آزمایش بسیار استاندارد بود!

به گزارش وبلاگ افرا، دونالد ترامپ سومین آزمایش موشکی کره شمالی در روزهای اخیر را کوتاه برد و بسیار استاندارد دانست و گفت، این آزمایش بر تمایل او برای مذاکره با کره شمالی تاثیری نمی گذارد.

باز هم آزمایش موشکی توسط کره شمالی، ترامپ: این آزمایش بسیار استاندارد بود!

به گزارش وبلاگ افرا، ارتش کره جنوبی اظهار نموده است که موشک های کوتاه برد ناشناسی در ساعت 2:59 و 3:23 بامداد امروز، آدینه به وقت محلی از استان هامگیونگ جنوبی به دریای ژاپن پرتاب شده است.

یک مقام آمریکایی اظهار کرد، اطلاعات آمریکا دست کم یک مورد پرتاب موشک را شناسایی نموده که تهدیدی برای آمریکای شمالی محسوب نمی گردد. مقامات آمریکایی گفته اند، اطلاعات اولیه حاکی از آن هستند که این اقدام مانند دو آزمایش موشکی کوتاه برد دیگر است که پیونگ یانگ طی هشت روز گذشته انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که امیدوار است مذاکرات خلع سلاح هسته ای با کره شمالی از سر گرفته گردد، در واکنش به این آزمایش های موشکی که به رغم توافق دو طرف برای از سرگیری مذاکرات انجام شده، اظهار کرد، این آزمایش ها موشکی تعهد رهبر کره شمالی به آمریکا را نقض ننموده اند.

ترامپ در این باره به وبلاگ افرا گفت: فکر می کنم این آزمایش ها بسیار تحت کنترل باشند.

وی موشک های آزمایش شده را کوتاه برد خواند و گفت: ما در مورد این موشک ها هرگز توافقی نداشته ایم. من مسئله ای ندارم. باید دید چه پیش می آید اما این موشک های کوتاه برد هستند. آن ها بسیار استاندارد هستند.

رییس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که هنوز هم میخواهد با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مذاکره کند، گفت: قطعا همینطور است زیرا این موشک ها کوتاه برد هستند. ما هرگز در مورد این نوع موشک ها مصاحبه ننمودهایم. ما درباره موشک های هسته ای حرف زده ایم. مسلما با کره شمالی و کشورهای دیگری که این نوع موشک را آزمایش می نمایند، مذاکره خواهم کرد.

کره شمالی روز چهارشنبه نیز دو موشک کوتاه برد بالستیک را آزمایش کرد و این در حالی بود که چند روز پیش از آن و در تاریخ 25 ژوئیه نیز دو موشک دیگر از همین نوع را آزمایش نموده بود.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از ستاد مشترک ارتش این کشور گزارش نموده: ما وضعیت این پرتاب های موشکی را زیر نظر داریم و وضعیت آماده باش خود را حفظ می کنیم.

وزارت دفاع ژاپن نیز امروز، آدینه اظهار کرد، پرتاب های تازه کره شمالی فعلا تاثیری بر امنیت ژاپن نداشته اند.

در همین حال جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس بیزنس گفت، پرتاب های موشکی که در روزهای اخیر انجام شده، تعهد کیم به عدم آزمایش موشک های دور برد یا بمب های هسته ای را نقض ننموده اند و آمریکا منتظر مذاکرات در سطح کاری درباره خلع سلاح هسته ای است.

بولتون گفت: ما از 30 ژوئن منتظر این مساله هستیم. ما برای مذاکرات در سطح کاری ماده ایم. رییس جمهور هم در زمان مناسب آماده برگزاری نشست دیگری خواهد بود. باید از کره شمالی بشنویم چه زمانی این مذاکرات برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باز هم آزمایش موشکی توسط کره شمالی، ترامپ: این آزمایش بسیار استاندارد بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم آزمایش موشکی توسط کره شمالی، ترامپ: این آزمایش بسیار استاندارد بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید