اعتراض ایران به اقدامات غیرقانونی اتحادیه اروپا

به گزارش وبلاگ افرا، تهران (پانا) - مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اقدام غیر قانونی اتحادیه اروپا در مورد تحریم حقوق بشری تعدادی از مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی ایران به سفیر پرتغال اعلام شد.

اعتراض ایران به اقدامات غیرقانونی اتحادیه اروپا

به گزارش وزارت امور خارجه، در پی اقدام گستاخانه روز گذشته اتحادیه اروپایی در مورد تحریم حقوق بشری تعدادی از مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی ایران، کارلوس کوشتانهوس سفیر پرتغال در ایران در ظرفیت ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از سوی دستیار وزیر و مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اقدام غیر قانونی اتحادیه اروپا به سفیر پرتغال اعلام شد.

مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه این اقدام را مبتنی بر رویکرد سیاسی و گزینشی اتحادیه اروپا در قبال مسائل حقوق بشری دانست و آن را محکوم کرد. وی افزود همانطور که اعلام کرده ایم در واکنش، گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا و همکاری های ناشی از آن، از جمله در حوزه های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می آوریم.

همچنین تاکید شد که موضوع تحریم های متقابل در دست بررسی قرار گرفته است.

سفیر پرتغال گفت مراتب را به بروکسل منتقل خواهد کرد.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای گفت که 8 مقام و 3 نهاد ایرانی را به ادعای واهی نقض حقوق بشر به فهرست تحریم های خود افزوده است. در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای شورای اروپا منتشر شده، آمده است که این تحریم ها در ارتباط با نا آرامی های آبان 1398 در ایران اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعتراض ایران به اقدامات غیرقانونی اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض ایران به اقدامات غیرقانونی اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید