موضع ایران در مذاکرات تغییر کرد؟ ، تنها یک مانع برای توافق وجود دارد

به گزارش وبلاگ افرا، وزیر امور خارجه با بیان این که ایران اراده کافی و حسن نیت لازم برای رسیدن به گام نهایی توافق خوب، قوی و پایدار را بارها از خود نشان داده، گفت: تنها مانع پیش روی توافق در شرایط حاضر، عدم واقع بینی و نداشتن اراده لازم از سوی آمریکا است.

موضع ایران در مذاکرات تغییر کرد؟ ، تنها یک مانع برای توافق وجود دارد

به گزارش وبلاگ افرا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه اینستاگرامش درباره گفت وگوی تلفنی اش با وزیر امور خارجه عمان نوشت: با آقای بدر ابوالسعیدی وزیر خارجه عمان به صورت تلفنی گفت وگو کردم. در این گفت وگوی تلفنی در مورد مذاکرات برطرف تحریم ها به آقای بدر البوسعیدی گفتم ایران و باقی طرف های مذاکره طی چند ماه گذشته کوشش زیادی برای رسیدن به نقطه توافق انجام داده اند، ایران همواره به روند گفت وگو و تبادل پیغام برای برطرف تحریم ها پایبند بوده است و تنها مانع پیش روی توافق در شرایط حاضر، عدم واقع بینی و نداشتن اراده لازم از سوی آمریکا است.

امیرعبداللهیان اضافه نمود: از سوی دیگر، در شرایطی که فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب توافق باقی نمانده، شاهد کوشش برای صدور بیانیه غیر سازنده در نشست جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی هستیم که هیچ سودی نخواهد داشت.

وزیر امور خارجه اعلام کرد: همانطور که همواره تأکید کردم، ایران اراده کافی و حسن نیت لازم برای رسیدن به گام نهایی توافق خوب، قوی و پایدار را بارها از خود نشان داده و تغییری در مواضع ایران به وجود نیامده است.

امیرعبداللهیان اضافه نمود: وزیر خارجه عمان هم با تأکید بر اهمیت رسیدن به توافق و بازگشت همه طرف ها به تعهدات، ضمن قدردانی از نقش سازنده تهران در روند مذاکرات، بر ضرورت کوشش جهت نتیجه گیری مثبت از ماه ها مذاکره، تأکید کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بعلاوه در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه نیجریه ابراز امیدواری کرد آژانس بین المللی انرژی اتمی وظیفه خود را در قالب فنی و به دور از سیاسی کاری دنبال کند و گفت: توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است

منبع: همشهری آنلاین

به "موضع ایران در مذاکرات تغییر کرد؟ ، تنها یک مانع برای توافق وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع ایران در مذاکرات تغییر کرد؟ ، تنها یک مانع برای توافق وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید