یک گزارش +18؛ جنجال حرف های منشوری در فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ افرا، در لایو های اینستاگرامی اخیر، کم سوتی نبوده. گاهی فوتبالیست ها، چهره های سینمایی یا... سوتی هایی داده اند. بی شک یکی از عجیب ترین سوتی ها، جمله نامعقول و منشوری ایسما بازیکن سابق استقلال در لایو مشترک با گادوین منشا بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال بود. ایسما دانسته یا ندانسته کلمه ای رکیک درباره تیم رقیب یعنی پرسپولیس گفت که جنجال زیاد به راه افتاد. بماند که خیلی از طرفداران پرسپولیس به پیج او و منشا حمله کردند و به انتقاد از هر دو پرداختند. این مشکل، اما مشکل تازه ای نیست. روایت های عجیبی درباره اتفاقات مثبت 18 در فوتبال مان وجود دارد که نشان می دهد برخی از فوتبالیست های ایرانی به غلط، کلمات رکیکی به فوتبالیست های خارجی یاد می دهند که گاهی درون تیم جنجال ساز شده است. برخی از این روایت ها را برایتان نقل می کنیم.

یک گزارش +18؛ جنجال حرف های منشوری در فوتبال ایران

ماجرای الفاظ منشوری گرو!

الحاجی گرو بازیکن سابق استقلال تازه به این باشگاه آمده بود. از قضا، در یکی از روز های تمرینی خبرنگار ما برای مصاحبه با وینفرد شفر راهی محل تمرین شد. در سالن زمین تمرینی وزارت صنایع، حرف های رکیکی به گوش خبرنگار ما خورد که عجیب بود. این صدا ها از اتاق ماساژ و پزشکی به گوش می رسید. برخی از بازیکنان استقلال به گرو الفاظ رکیکی تحت عنوان کلمات خوب و محبت آمیز یاد می دادند که کاملاً منشوری بود و حتی در بازترین رسانه ها هم نمی توان آن ها را نوشت. گرو هم فکر می کرد چقدر این کلمات به کارش می آید و بنابراین به قشنگی گوش می داد و بعد از بازیکنان آن ها را تکرار می کرد! حالا اینکه او چقدر از این کلمات استفاده کرد را نمی دانیم، ولی شک نکنید همان روز های اول برایش دردسر درست کرد.

وقتی آتسو به سرپرست تیم فحش داد

فرانکو آتسو بازیکن سابق پرسپولیس در روز های اول حضورش در این تیم، مطابق همواره در دورهمی بازیکنان نشسته بود تا کمی فارسی یاد بگیرد. یکی از بازیکنان که قشنگ معلوم بود کلی فکر نموده، به آتسو گفت: یک معادلی برای کلمه آدیوس (به اسپانیایی یعنی خداحافظی) در فارسی داریم که شبیه آن است. با این تفاوت که یعنی سلام! آتسوی از همه جا بی خبر هم وقتی سرپرست سابق تیم را در تمرین دید آن لفظ منشوری را به عنوان سلام به او گفت: تا دردسر بزرگی برایش به راه بیفتد. سرپرست تیم که جا خورده بود، خیلی زود به باشگاه رفت و جریمه ای سنگین برای این بازیکن در نظر گرفت. این وسط بازیکنان قهقهه می زدند و خلاصه یک سوژه خنده دار برایشان جور شده بود.

اخراج یک بازیکن استقلال!

آگوستین گیلااوری بازیکن خارجی و اسبق استقلال هم از این کلاس آموزشی مصون نماند. نقل است یکی از بازیکنان معروف استقلال به او دو کلمه منشوری گفت و تأکید داشت وقتی کسی را می بیند، آن را بگوید. از قضا مدیرعامل باشگاه چند روز بعد در تمرین حاضر شد و گیلااوری این دو کلمه را به زبان آورد و به مدیر گفت! در آن لحظه انگار آقای مدیر را برق گرفته و خطاب به حاضران گفت: این چرا فحش می دهد؟! بعد کاشف به عمل آمد که کدام بازیکن ایرانی این کلمات منشوری را به او یاد داده و باشگاه هم مدتی آن بازیکن را از اخراج کرد تا حساب کار دستش بیاید.

لژیونری که آباد کرد!

یکی از لژیونر های ایران چندی قبل درباره یکی از فوتبالیست های ایرانی که همبازی اش بود، چیز جالبی تعریف کرد. او گفت: فلانی تازه به تیم ما آمده بود. از همان روز اول دیدم دارد فارسی یک چیز هایی به بازیکنان خارجی یاد می دهد. باورتان نمی گردد. هفته بعد دیدم در تمرین چند بازیکن هستند که الفاظ رکیک ایرانی به هم می گویند و می خندند! درباره آن بازیکن معروف که این الفاظ رکیک را به بازیکنان خارجی یاد داده بود، روایت زیاد است. او کلاً عادت داشت به هر تیمی که می رفت، برای سوژه، سریع با بازیکنان رفیق می شد و کوشش می کرد تا یک سری الفاظ رکیک به آن ها یاد بدهد. او به بازیکنان می گفت: این ها الفاظ خوبی هستند!

وقتی اولروم اعتراف کرد

دنی اولروم بازیکن اسبق فولاد، تراکتور، ابومسلم و... از جمله بازیکنانی بود که مجبور شد فارسی را یاد بگیرد. یکی از دلایلش این بود که شش فصل در فوتبال ایران بازی کرد، ولی یکی دیگر از دلایلش همین الفاظ رکیکی بود که بازیکنان به او یاد می دادند. خود اولروم یک بار در مصاحبه ای گفت: به این دلیل فارسی یاد گرفتم که برخی بازیکنان من را سیاه می کردند و فحش یادم می دادند! من هم گفتم بهتر است فارسی را خودم یاد بگیرم تا به کسی توهین نکنم.

توهین بازیکن خارجی به مدیر رستوران!

درباره یکی از بازیکنان خارجی و اسبق پرسپولیس روایتی شنیدیم که جالب بود. برخی بازیکنان به او کلمات رکیک یاد داده بودند. در یکی از روز ها که تیم به رستورانی دعوت شده بود، بعد از صرف غذا، مسئولان هتل و طرفداران دور این بازیکن جمع شدند و او هم برای ابراز احساسات، ناگهان کلمه ای به زبان آورد که باعث تعجب آن ها شد. مدیر رستوران هم سر وقت یکی از مسئولان پرسپولیس رفت که چرا این بازیکن به ما توهین کرد؟! آنجا بود که مسئول تیم گفت: متأسفانه برخی ها به او این الفاظ رکیک را یاد داده اند و گفته اند اتفاقاً محترمانه است و برای ابراز احساساست!

وقتی بلاژ فحش یاد گرفت

درباره بلاژویچ هم تا دلتان بخواهد از این چیز ها شنیده ایم. او سرمربی تیم ملی بود و بددهن. بازیکنان قدیمی تعریف می کردند که او از همان روز های اول حضورش در ایران اقدام به یادگیری الفاظ منشوری کرد تا در رختکن و کنار زمین آن را به بازیکنان بگوید، چون اعتقاد داشت می تواند از این طریق بازیکنان را به خود بیاورد تا خوب بازی نمایند!

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "یک گزارش +18؛ جنجال حرف های منشوری در فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گزارش +18؛ جنجال حرف های منشوری در فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید